1. Haberler
  2. Kırşehir
  3. Kırşehir Kent Konseyi Şairler ve Ozanlar Çalışma Grubu Şiir Şöleni Düzenlemesine Karşı Çıktı!

Kırşehir Kent Konseyi Şairler ve Ozanlar Çalışma Grubu Şiir Şöleni Düzenlemesine Karşı Çıktı!

featured

Kırşehir Kent Konseyi Şairler ve Ozanlar Çalışma Grubu, Kırşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği ikinci Aşıkpaşa şiir şölenine karşı çıkarak tepkilerini dile getirdi. Grup Başkanı Zübeyde Gökbulut, aynı etkinliğin tekrarlanmasının kendi varlıklarını göz ardı etmek anlamına geldiğini ifade etti.

“Hangi İlde Görülmüş?”

Belediyenin bir hafta içinde ikinci kez düzenleyeceği Aşıkpaşa şiir şöleni, şair ve yazarlar arasında tepki uyandırdı. Kırşehir Kent Konseyi Şairler ve Ozanlar Çalışma Grubu, bu durumu hoş karşılamayarak alternatif bir şölen düzenleme kararı aldı. Grup Başkanı Zübeyde Gökbulut, “Kırşehir Belediyesi 2 yıldır aynı senaryoyu uyguluyor, biz de sosyal medyadan üzülerek izliyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi. Gökbulut, belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımı gördükten sonra tepki verdiklerini belirtti. “8 – 9 Kasım tarihlerinde yaptığımız şiir şöleninin tekrarının yeniden yapılıyor olmasının ardından konuşma kararı aldık” diyen Gökbulut, geçmişte de benzer durumlar yaşandığını ve bu durumun kendilerini yok sayma anlamına geldiğini vurguladı. Şölenin bir hafta içinde aynı tarzda tekrarlanmasını eleştiren Gökbulut, Kırşehir’de adı anılmaya değer birçok ozanın bulunduğunu ve bu isimlerin etkinlikte yer almadığını belirtti. Ahi Evran Üniversitesi’nin kendilerine kapılarını açtığını ve maddi destek sağladığını ifade eden Gökbulut, “Bizi yok sayıyorlar. Bir hafta önce davetiye vermiş olmamıza rağmen aynı ismi görememişler. Bir hafta önce yapılmış etkinliğin aynı tarzda yeniden yapılması hangi ilde görülmüş?” şeklinde konuştu.

İlk etkinliği 9 Kasım tarihinde düzenlenen şölenin ikincisi ise Kırşehir Belediyesi sponsorluğunda 17 Kasım tarihinde gerçekleşecek. Bu durum, yerel sanatçıların beklentilerini karşılamayarak tartışmaların odak noktası haline gelmiş durumda.

 

Kırşehir Kent Konseyi Şairler ve Ozanlar Çalışma Grubu Şiir Şöleni Düzenlemesine Karşı Çıktı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir