Kırşehir’de Sevgilileri Öldürüp Nehre Atan Sanıklara Verilen Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Onaylandı!

featured

Kırşehir’de, ilişkisi olduğu belirtilen Hasan Aydoğan (21) ve Şeyma Demir’i (18) öldürüp cesetlerini Kızılırmak Nehri’ne atan tutuklu sanıklar Şefik Ekici (35) ve Sami Aydoğan (32), Ankara Bölge Adliye Mahkemesi tarafından 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplamda 37 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme tarafından verilen bu karar, cinayetle ilgili yapılan soruşturmanın ardından alındı ve temyiz hakkı saklı tutularak kamuoyuna duyuruldu.

Olay geçen yılın 25 Mart tarihinde, saat 16.00 civarında Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkisinde gerçekleşti. Özel bir şirkette çalışan Hasan Aydoğan ile Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nda Yaşlı Bakım Bölümü öğrencisi olan kız arkadaşı Şeyma Demir, 40 BB 601 plakalı araçlarında bulunurken Kırşehir Belediyesi’nde 8 yıldır güvenlik görevlisi olarak çalışan Şefik Ekici ve Sami Aydoğan adlı şüpheliler araçlarına yaklaştı. Ellerinde kelepçelerle kendilerini polis olarak tanıtan bu güvenlik görevlileri, Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’dan araçtan inmelerini talep etti. Demir ve Aydoğan, araçtan indikten sonra duruma tepki gösterdi. Şüpheliler, Aydoğan ve Demir’in ellerini ters kelepçeleyip kendi araçlarına bindirdikten sonra bölgeden uzaklaşarak Kortulu köyü yakınlarındaki Kızılırmak Nehri’ne ulaştı. Burada şüpheliler, Aydoğan ve Demir’i öldürdü ve cesetlerini nehre attı. Olayın ardından aracı temizleyen şüpheliler, köyden uzaklaştı.

Aileleri çocuklarına ulaşamayınca endişelendi ve durumu hemen polise bildirdi. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkisinde terkedilmiş bir araç ihbarı üzerine bölgeye yönlendirildi. Ekipler, yaptıkları incelemede aracın Hasan Aydoğan’a ait olduğunu tespit etti. Polis aramasında araç içinde Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir’e ait cep telefonları ile genç kıza ait kişisel eşyaların bulunduğu bir çanta ele geçirildi. Çalışmalarını bölgede yoğunlaştıran ekipler, çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini titizlikle inceledi. Beyaz bir otomobilin, Aydoğan ve Demir’in bulunduğu alana gelip kısa bir süre sonra uzaklaştığı tespit edildi. Mobese görüntülerin de Hasan ve Şeyma’nın araçta olduğu açıkça belirlendi. Otomobilden ayrılan ekipler, Şefik Ekici ve Sami Aydoğan’ı gözaltına aldı. İki şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

İtiraz İşe Yaramadı!

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde 7 Mart’ta görülen duruşmada tutuklu sanıkların avukatları hazır bulundu. Mahkeme heyeti, yaptığı değerlendirmede, tutuklu iki sanığa ‘Kasten öldürme’ suçundan 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçundan 22 yıl 6’şar ay hapis ve ‘Nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 15’er yıl hapis cezası verdi. İki kez ağırlaştırılmış müebbet ve toplamda 37 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırılan iki sanığın tutukluluk hali devam etti.

Tarafların avukatlarının karara itiraz etmesi üzerine dosya Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşındı. Dosyanın incelenmesini gerçekleştiren 2’nci Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararında hukuka aykırı bir durum bulunmadığını belirterek yapılan istinaf başvurularını esastan reddetti ve kararı onayladı. Oy birliği ile alınan bu kararın Yargıtay temyiz yoluna açık olduğu ifade edildi.

 

Kırşehir’de Sevgilileri Öldürüp Nehre Atan Sanıklara Verilen Ağırlaştırılmış Müebbet Cezası Onaylandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir