Zabıta Ekipleri Denetimlerini Artırdı

Güncel 29 Kasım 2017 13:57
Videoyu Aç Zabıta Ekipleri Denetimlerini Artırdı
A
a

Kırşehir Belediyesi zabıta ekipleri rutin olarak sürekli yapılan denetimlerini gıda ve içecek satışı yapılan iş yerlerinin denetimlerini sıklaştırdı.

Kırşehir'de vatandaşların 7/24 huzuru sağlayan, Zabıta Müdürlüğü ekipleri denetimlerini gıda satışı yapan iş yerlerinde sıklaştırarak vatandaşların sağlıklı bir ortamda alış veriş yapmaları hususunda denetimlerini artırdı. Kırşehir Belediyesi , zabıta ekipleri rutin olarak sürekli yapılan denetimlerini gıda ve içecek satışı yapılan iş yerlerinin denetimlerini yaptı.

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada, İl genelinde periyodik olarak devam eden zabıta denetimlerinin sıklaştırılarak devam ettiğini bildirdi. Özellikle fırın, kahvehane, çay ocağı, pastane, lokanta ve imalathaneler gibi sıhhi iş yerlerinin kontrol edilmesine önem verdiklerini dile getiren Başkan Bahçeci denetimlerde en çok temizliğe ve gramaja önem verdiklerini vurguladı. Amaçlarının daha düzenli bir Kırşehir olduğuna dikkat çeken Bahçeci, yapılan kontrollerin sıkı bir şekilde devam edeceğini ve halkın sağlıklı bir şekilde genellikle yiyecek ve içecek üzerine hizmet veren satış yapan işletmeleri incelediklerini vatandaşımızın hizmet aldığı yerler çok önemlidir. Hem sıhhi açıdan hem de temizlik açısından iş yerlerinin kontrolü halk sağlığı için önem arz etmektedir. Bu düşünce ile kontrollerimizi sıklaştırdık ve sürekli olarak denetimler devam edecek.

Başkan Bahçeci, "Vatandaşlarımızın sağlıklı, hijyenik bir ortamda, gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamak amacındayız. İnsan sağlığı bizim için her şeyden önemli. Üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme noktasında asla taviz vermeyeceğiz. Denetimlerimiz sırasında esnaflarımızı gördüğümüz eksiklikler konusunda bir kereye mahsus olmak üzere uyarıyoruz. Daha sonraki kontrollerimizde aynı durumla karşılaşmamız halinde gerekli yasal işlemleri yapıyoruz.

Denetimlerin devam edeceğini belirten Başkan Bahçeci, vatandaşların da olumsuz bir durumda şikâyetlerini 214 10 10 no’lu telefona bildirmelerini istedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri