Zabıta 2017 Yılında Kırşehir’in Huzuru için Görev Yaptı

Güncel 17 Ocak 2018 15:07
Videoyu Aç Zabıta 2017 Yılında Kırşehir’in Huzuru için Görev Yaptı
A
a

Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, 2017 yılında gelen şikâyetlerin tamamını değerlendirerek ve sonuçlandırarak vatandaşın takdirini topladı.

Zabıta ekipleri vatandaşın daha sağlıklı ve rahat alışverişlerini gerçekleştirmeleri için seyyar denetimlerinden ölçü ayar denetimine, işyeri denetimlerine, pazarcı esnafı denetiminden işyeri şikâyetine birçok kalem de 2017 yılını yoğun bir mesai ile geçirdi. Hem vatandaşın hem esnafın talebi doğrultusunda gerçekleştirilen denetimler sonucu 2017 yılı çerisinde Alo 153 şikâyet hattına 1014 adet şikâyet gelmiş ve bunların tamamı değerlendirilmiştir. 108 adet dilekçeli şikâyet sonuçlandırılmıştır. Kabahatler kanununa göre 423 adet durum tespit tutanağı, 15 adet İdari Yaptırım tutanağı tutularak cezai işlem yapılmıştır. 25 adet polis tutanaklarına encümence cezai işlem yapılması sağlanmıştır. 143 adet kaldırım işgalinden dolayı ihtarname verilmiştir. Kaldırım işgalini önlemek için Tebligat verilmiştir.
Temizlik, Sağlık ve çeşitli konulardan 40 adet ihtarname verilmiştir. 406 Adet ölçü ve tartı aleti tespit edilmiştir. 118 Adet Mükelleften beyanı alınarak kontrolü yapılmıştır. 870 Adet İşyeri denetimi yapıldı. Sigara denetim ekibi Sağlık İl Müdürlüğü ve Emniyet İl Müdürlüğü ekiplerince oluşturulan denetim ekibiyle günün her saatinde denetleme yapmakta olup ayrıca sigara şikâyet hattı 213 44 34 de gelen telefon şikâyetlerini değerlendirmektedir. 2017 yılında 11.760 adet işyeri denetimi yapılmıştır. 5 Adet işyerine ceza 4 adet şahsa ceza uygulanarak toplam 7 adet cezai işlem yapılmıştır.
Başkan Bahçeci; Zabıtamız 2017 Yılında Huzur Tesis Etti
Mesai kavramı olmaksızın resmi tatil günlerin dede görevin başında olan Zabıta Ekiplerimizin, Kırşehir’in huzur ve mutluluğu için yoğun bir şekilde çalışmalarını devam ettirdiğini ifade eden Başkan Bahçeci “2017 yılını yoğun bir mesai ile tamamlayan ekiplerimiz şehirde adeta huzuru tesis etti. Vatandaşın sağlığı ve huzuru için Kırşehir Zabıtası özel günlerde denetimlerini sıklaştırdı. Gıda sektörü başta olmak üzere bakkaldan lokantaya, manavdan ekmek fırınına halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren bir çok işyerini de denetleyen ekiplerimiz özellikle bayram ve yılbaşı öncesinde halkımızın rahat alışveriş yapabilmeleri için denetimlerini sıklaştırdı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri