Yunus Emre anılacak

Güncel 21 Eylül 2018 14:58
Videoyu Aç Yunus Emre anılacak
A
a

Büyük Türk düşünürü ve halk şairi Yunus Emre'nin Aksaray ve Kırşehir Valiliklerince iki ilin sınırlarının birleştiği yerdeki türbesinde anılacağı bildirildi.

Büyük Türk düşünürü ve halk şairi Yunus Emre'nin Aksaray ve Kırşehir Valiliklerince iki ilin sınırlarının birleştiği yerdeki türbesinde anılacağı bildirildi.
Kırşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Anadolu'nun Türkleşmesinde ve İslamlaşmasında önemli bir yeri olan, Türk mutasavvıfı Yunus Emre'nin, Kırşehir ve Aksaray Valiliklerinin ortaklaşa düzenleyecekleri törenle anılacağı belirtildi.
Açıklamada görüşlerine yer verilen Kırşehir Valisi İbrahim Akın, şiirleri ve söylemlerinde verdiği evrensel mesajlarla tüm insanlığa ulaşan büyük Türk mutasavvıfı Yunus Emre’yi anmak ve anlamak için Aksaray Valiliği ile ortak tören düzenleneceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
"İlimize bağlı Ulupınar köyünde 24 Eylül 2018 Pazartesi günü anma etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Amacımız, Yunus Emre ve onun gibi gönül dünyamıza hitap eden tasavvuf erlerimize sahip çıkarak, bu değerlerimizi gelecek nesillerin de tanımasını sağlamaktır. Programda 'Yunus Emre' konulu şiir ve kompozisyonların yanı sıra, ilahi ve tasavvuf eserleri seslendirilecek. Çilehane'yi ziyaret ederek dua edeceğiz. Tüm Kırşehirlileri davet ediyorum."
Akın, "Büyük Türk mutasavvıfı Yunus Emre" anma etkinliklerinin iki ilin sınırlarının birleştiği yerdeki türbesinde gerçekleştirileceğini kaydetti. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri