Yönetim kurulu istifa etti.

Güncel 5 Ocak 2018 11:08
Videoyu Aç Yönetim kurulu istifa etti.
A
a

Kırşehir’de FETÖ’den yargılanan ve 4 yıl 2 ay ceza alan, daha sonra adli kontrol şartı ile tahliye edilen Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanının göreve yeniden döneceğini açıklaması üzerine, il yönetim kurulu istifa etti.

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkan Yardımcısı Ş.S., Başkan Yardımcısı H.K., Başkan Yardımcısı A.D. Başkan Yardımcısı Y.Y., Başkan Yardımcısı R.A., Başkan Yardımcısı Y.A. ve 6 kişi istifa dilekçesini sundu.
FETÖ Terör Yapılanması (FETÖ) davasından ceza alan Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı N.Y.'nin cezaevinden çıktıktan sonra Sağlık-Sen Genel Başkanı M. M. tarafından evinde ziyaret edilerek görevine dönmesini istediği iddialarını sindiremeyen yönetim kurulu istifasını sundu.
İstifalarla ilgili açıklamada bulunan Başkan Yardımcısı Y.Y., “Kamuoyunun bildiği üzere 15 Temmuz darbe girişiminden sonra bütün kamu kurumlarında FETÖ temizliği ve FETÖ ile mücadele Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılmış ve tavizsiz şekilde mücadele sürmektedir. Yine üyelerimizin ve kamuoyunun yakından takip ettiği üzere Kırşehir’de sağlık camiası FETÖ yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda 08.05.2017 tarihinde tutuklanan Sağlık - Sen Kırşehir Şube Başkanı N.Y., 28.12.2017 tarihli son duruşmasında 4 yıl 2 ay ceza almıştır. İstinaf ve Yargıtay aşaması göz önüne alınarak adli kontrol şartı ile tahliye edilmiştir. Sağlık-Sen Genel merkezinizin ‘başkanlığınız fiilen devam ediyor' demesi’ üzerine yerel mahkemece ceza verilen adlı kontrol şartları uygulanan ve FETÖ üyeliği mahkeme kararı ile sabitlenen bir başkan istemediğimizden istifa etmiş bulunmaktayız” dedi. (İHA)
1000
icon
Çağrı Güleryüz 8 Ocak 2018 10:00

Mahkeme tarafından kanıtlanmış suça 4 yıl ceza veriliyor, adam tekrar geleceğim diyor, bu cesareti kimden alıyor veya sendika bu adamın arkasında nasıl duruyor, bu ne aymazlık, bunları destekleyen sendika yöneticilerinide alıp cezalandıracaksın böyle bir saçmalık olurmu

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri