Yeni hayat Öğrencilerinden Hakkari’de Görevli Polis ve Askerlere Mektup

İlçelerimiz 17 Şubat 2018 11:51
Videoyu Aç Yeni hayat Öğrencilerinden Hakkari’de Görevli Polis ve Askerlere Mektup
A
a

Kaman Yenihayat Ortaokulu öğrencileri Hakkari’de vatani görevini yapmakta olan asker ve polislere yazdıkları mektupları gönderdi.

Kaman Yenihayat Ortaokulu öğrencileri Hakkari’de vatani görevini yapan asker ve polislere moral vermek amacıyla başlatılan e-Twinning projesine katılarak yazdıkları mektuplar ve çizdikleri resimlerle beraber polis ve askerlere ulaştırılma üzere Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim de gönderdi.
Kaman İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen programa katılan öğrenciler yazdıkları bazı mektupları burada görev yapan askerlere okuyarak yurdun dört bir yanında görev yapan tüm kolluk kuvvetlerin yanlarında olduklarını belirttiler.
Programa katılan Kaman Kaymakamı Murat Girgin böylesine anlamlı davranışlarından dolayı tüm öğrenci ve idarecilere teşekkür ederek “ Ülke olarak sadece derslerde gördüğünüz Çanakkale, Kurtuluş Savaşı gibi ülkemizin zor durumda bırakıldığı mücadelelerin bir benzerini şuanda yaşamaktayız. Ülkemizin dört bir tarafında kahraman Mehmetçiğimiz ve Polis Teşkilatımız sınırlarımızı ve sınır ötesinde ülkemize gelebilecek tehlikeleri önlemek için canlarını ortaya koyarak mücadele ediyorlar. Onların tek amacı bizlerin rahat bir şekilde hayatımızı devam ettirmemizdir. Sizlerde kalplerinizin, dualarınızın onlarla birlikte olduğunu göstermek için çok güzel proje yapmışsınız. Eminim onlarda bu mektupları okuyunca duygulanacaklar ve arkalarında böyle güzel insanla olduğunu görünce moral bulacaklardır.” dedi.
Hakkari’ye mektup gönderen öğrencilerden 2009 yılında Van/Başkale’de şehit olan Uzman Çavuş Deniz Kaya’nın kızları Aleyna ve Yasemin Kaya’da yazdığı mektupla görev yapan tüm askerlerin yanlarında olduklarını ifade ederek “ Vatanın her daim koruyacağınızı biliyoruz. Çünkü vatanı korumak için canını hiçe saymış bir şehidin çocuklarıyız. Bizim ve tüm milletimizin duaları sizinle. Vatan ve millet sevgisini en acı şekilde yaşamış şehit kızları olarak hepinizle gurur duyuyoruz. Türk askerleri güçlü, cesaretli ve inançlıdır. Çünkü bunu babamızdan biliyoruz. Allah sizleri ailenize ve çocuklarınıza kavuştursun.” diyerek ilerde polis ve asker olmak istediklerini söylediler.
Kaman İlçe Jandarma Komutanlığı önünde hatıra fotoğrafı çektiren Yenihayat Ortaokulu öğrencileri daha sonra toplu bir şekilde PTT’ye giderek polis ve askerlere ulaştırmak üzere yazdıkları mektuplar ve çizdikleri resimlerle beraber Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerimleri Hakkari’ye gönderdiler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri