Yazar ve Şair Erol Kılıç Öğrencilerle Buluştu

Güncel 19 Şubat 2018 17:33
Videoyu Aç Yazar ve Şair Erol Kılıç Öğrencilerle Buluştu
A
a

Kırşehir Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi'nin başlatmış olduğu ve ilkini gerçekleştirdiği "Türkiye Okuyor, Kırşehir Okuyor, Ya Siz?" adlı projesi kapsamında yazar ve şair Erol Kılıç; Kırşehir Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi'nin toplantı salonunda Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

Kırşehir Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen söyleşiye; Kırşehir Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi müdürü Şehnaz Taş, Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan ve Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Eyüp Temur ile birlikte Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Söyleşide yazar şair Erol Kılıç; Türkiye'de kitap okuma oranının çok düşük seviyede olduğunu, TÜİK'in yaptığı son araştırmada Türk insanının günde altı saat televizyon seyrettiğini, üç saat internette vakit geçirdiğini, kitap okumaya ise sadece bir dakika zaman ayırdığını söyledi.

Yazar ve şair Erol Kılıç'ın kendisine ait olan şiirlerini okumasıyla devam eden söyleşi; dinleyicilerle karşılıklı soru cevap şeklinde sürdü.

Söyleşi Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Yıldız Eraslan'ın yazar ve şair Erol Kılıç'a takdim ettiği hediyelerle sona erdi.

Kırşehir Aşık Paşa İl Halk Kütüphanesi müdürü Şehnaz Taş yaptığı açıklama da "Yazar - Okuyucu İle Buluşuyor" projesi kapsamında bundan sonra da bu tür etkinliklere devam edileceği müjdesini verdi.
(HABER:SEMRA YILMAZ)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri