Yazar Aşık Paşa Şahin’den Aşıkpaşa Gazetesi’ne Ziyaret

Güncel 31 Ocak 2018 15:30
Videoyu Aç Yazar Aşık Paşa Şahin’den Aşıkpaşa Gazetesi’ne Ziyaret
A
a

İkinci kitabıyla gündeme gelen Kırşehir Yazar Aşık Paşa Şahin Aşıkpaşa Gazetesi’ni ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette İl Kültür Müdürü Yardımcısı Eyüp Temur, Kırşehirli Yazar Aşık Paşa Şahin, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve Haber Müdürü Semra Yılmaz yer aldı.

“Çiçeli Başım” adlı eserini Aşıkpaşa Gazetesi’ne hediye eden Aşık Paşa Şahin, Kırşehir Anekdotları Yazarı Duran Erdoğan’ın vefatına çok üzüldüğünü dile getirerek bende emeği oldukça fazladır. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ilk kitabmımı yazarken onun yardımını unutamam” dedi.
Şahin, ikinci kitabı “Çileli Başım” kitabından sonra elinde üçüncü kitabının da hazır olduğunu dile getirerek yakında üçüncü kitabımı da çıkartacağını söyledi. Aşıkpaşa Gazetesi ekibi yazar Aşık Paşa Şahin’e ziyaretinden dolayı teşekkür etti ve ziyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.
Aşık Paşa Şahin Kimdir?
Aşık Paşa Şahin, Kırşehir ilinin Mucur ilçesine bağlı Karacalı Köyü’nde Mehmet ve Havva’nın çocukları olarak 9 Haziran 1961 tarihinde doğdu. Gönül dostu kişilik erbab-ı olanlar mütemadiyen “Anadolu insanın Arifliği ile birlikte alimliğini de görmekteyiz.
Aşık Paşa Şahin, şiirlerinde halkın dili ile birlikte  kültür dilini beraber yansıtmaktadır. Şiirlerinin ana teması vatan, millet,; aşk, sevgi, acı, üzüntü, din, dini inancın  ışığında doğruluk, dürüstlük üzerinedir.
Kırşehir Yazarlar ve Şairler Derneği’nin (KIYŞAD) üyesi olan Aşık Paşa Şahin, dost meclislerinde  ve bazı aktivitelerinde ve bazı aktivitelerinde, aranan konuk olarak bağlama ile kendi eserlerini çalarak geceye renk katar. Eline aldığı bağlamalı bu davranışı kendisinin Aşıklıl geleneğinin günümüz temsilcisi olduğunun görselliğidir.
Mucur’da yaşayan Aşık Paşa Şahin evli üç çocuk babası ve dört torun sahibidir.(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri