Yavuz, Delege Seçimlerinin İptali Hakkında Açıklama Yaptı

Güncel 19 Eylül 2018 14:09
Videoyu Aç Yavuz, Delege Seçimlerinin İptali Hakkında  Açıklama Yaptı
A
a

Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Yasin Yavuz Sağlık-Sen Delege seçimlerinin iptal edilmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Yavuz konuşmasında şunları söyledi; Bilindiği üzere 18.09.2018 tarihinde bugün Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğümüz ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemizin delege seçimleri yapılacaktı. 
Seçimin hafta içi mesai saati içerisinde yapılacak olması ve sendika binasının trafik ve yoğunluk açısından merkezi bir konumda olması ayrıca yaklaşık 450 üyenin oy kullanacağı üye arkadaşlarımızdan çoğunun sendika binasının yerini bilmemesi nedeni ile oluşacak olumsuzlardan dolayı seçimlerin Sağlık İl Müdürlüğü yada Ahi Hastanesi toplantı salonunda yapılmasının daha sağlıklı olacağını şahsım ve ekibim adına mevcut sendika başkanına önerdik.
Ancak sendika başkanı tarafından seçimin sendika binasında yapılması karara bağlandığından bugün ekibimiz ile birlikte saat 08:00 de sendika binasına geçtik. 
Sendika binasında gerek sandık kurulumundaki eksiklikler gerekse diğer aday arkadaşımızın içlerinde idareci arkadaşlarımızın da bulunduğu kalabalık bir gurupla olaya müdahil olmaya çalışması gibi nedenlerle seçim atmosferinin seçim sonucunu etkileyecek bir şekilde kanun, tüzük ve yönetmeliklere aykırı olduğunu tespit ettiğimizden ve yapılan itirazlarımıza olumlu bir yaklaşım olmadığından sendika yönetim kurulu kararı ile seçimlerin iptaline ve 1 ay tehirine karar verilmiştir.
Delege seçimlerinin sendika genel merkezi tarafından 10 – 15 gün içerisinde tekrarlanması yönünde karar alınacağı tarafımıza iletilmiştir. Yaşanan bu olumsuz durumdan dolayı arkadaşlarımıza üzüntülerimizi bildirir kamuoyuna saygı ile duyururuz diye konuştu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri