Vali Şentürk OSB Lisesi’ni Ziyaret Etti

Güncel 24 Şubat 2018 16:30
Videoyu Aç Vali Şentürk OSB Lisesi’ni Ziyaret Etti
A
a

Vali Necati Şentürk, Özel Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan ve OSB Müdürü Ömer Türkmenoğlu’nun de hazır bulunduğu ziyarette okul kurucusu Hidayet Yıldırım ile Okul Müdiresi Filiz Şimşek, Vali  Necati Şentürk’e okul hakkında bilgiler verdiler.
Ziyaret sırasında konuşan Necati Şentürk, okulun asıl amacının Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu ara elemanı yetiştirmek olduğunu söyledi.
OSB Lisesi’nin Ahilerin iş başı eğitimini esas aldığını belirten Vali  Necati Şentürk, “Bu okulda eğitim gören öğrencilerimiz fabrikaya staja gittiğinde makinelerin çalışma sistemini, üretim sürecini birebir uygulayarak öğrenecekler. OSB Lisesi, sanayimizin asıl ihtiyacı olan ara eleman sorununa, nitelikli eleman yetiştirerek çözüm üreten bir okulumuzdur. Son derece modern olan okulun, gelecekte şehrin en gözde liselerinden biri olacağına şüphem yoktur. Bu okuldan yetişen mühendisler, teknikerler yaptığı hizmetlerle ülkemiz sanayisinin gelişip kalkınmasına katkıda bulunacaklar. Bu okulda eğitim gören çocuklarımız, OSB’deki işletmelerde staj görme imkânı bulacaklar. Daha ileri bir teknolojiyi kullanmayı öğrenecekler. Öğrencilerimiz Ahiliğin eğitim sistemini kendilerine prensip ederek ülkemize en iyi şekilde hizmet edeceklerdir.” dedi.
Şentürk ziyareti, okul binasında yaptığı incelemelerin ardından Yenilenebilir Enerji Dersliğinde öğrencilerle yaptığı sohbet ile sona erdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri