Vali Şentürk, EMITT Fuarı’nda mikrofonu eline aldı

Güncel 27 Ocak 2018 16:04
Videoyu Aç Vali Şentürk, EMITT Fuarı’nda mikrofonu eline aldı
A
a

İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan EMITT FuarındaKırşehir Valisi Necati Şentürk, mikrofonu eline alarak “Açma Zülifleri” parçasını söyledi.

         İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan fuarda Ahiler Kalkınma Ajansı'nın katkılarıyla, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediye Başkanlığı’nca ortaklaşa stant açıldı ve Kırşehir ürünleri tanıtılmaya başlandı. Vali Necati Şentürk, Kırşehir Kültür ve Turizm Müdiresi Yıldız Eraslan ve Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Kırşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Çalışır, Ahi Baba Mustafa Karagüllü ve eşi İsmet Sevinç Karagüllü, Kırşehir Standı'nı ziyaret edenlerle bir araya gelerek Kırşehir'in tanıtımı için yoğun bir ilginin olmasını sağladılar.
85 ülkeden gelen turizmci tanıtım yapmak ve turist çekmek için İstanbul Büyükçekmece'de bir araya gelinen fuarda yöresel oyunlar, yiyecekler ilginin yanı sıra Kırşehir Valisi Necati Şentürk’te, Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne bağlı Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu ile birlikte "Açma Zülifleri"ni parçasını söyleyerekbüyük alkış aldı.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün EMITT Fuarında Kırşehir Ustaları Müzik ve Oyun Topluluğu ile birlikteseslendirdiği "Açma Zülifleri"ni parçası şöyle:
Açma Zülüflerin
Açma zülüflerin yar yellere karşı 
Senin zülfün benim telim değil mi? 
Bülbül figan eder güllere karşı 
O yar benim gülüm değil mi? 

Sallama saçların yar sen de kurursun 
Azrail misali yar canım alırsın 
Etme bu cefayı yar kanlım olursun 
Bu kul senin kulun değil mi?
(HABER: SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri