Vali Necati Şentürk’ünYeni Yıl Mesajı

Güncel 29 Aralık 2017 14:21
Videoyu Aç Vali Necati Şentürk’ünYeni Yıl Mesajı
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk 2018 yılı mesajı yayımladı. Şentürk: “Dünyamız ve ülkemiz için önemli gelişmelere sahne olan, üzüntü ve sevinçlerin bir arada yaşandığı 2017 yılını geride bırakıp yeni umutlarla 2018 yılına giriyoruz.

Yeni bir dönemin başlangıcı olan yeni yıl kendimiz, ailemiz, ülkemiz ve dünyamız adına yaşanan gelişmeleri gözden geçirmemiz ve ders çıkarmamız için birer vesile olmaktadır. Bununla beraber yeni yılla ilgili beklentilerimizin, yol haritamızın, planlarımızın yaşanan tecrübeler ışığında gözden geçirilmesi daha iyi bir geleceğe kavuşmamız açısından büyük önem taşımaktadır.

 Geride bıraktığımız 2017 yılı birçok önemli gelişmeye sahne olmuş, ülke ve dünya gündemi baş döndürücü bir hızla değişmiştir. Dünyanın dört bir yanında meydana gelen siyasi gelişmelerden savaşlardan, terör ve şiddet olaylarından, doğal afetlerden, açlık ve yoksulluktan başta Müslümanlar olmak üzere milyonlarca insan etkilenmiştir.

 Yeni yılda dünyaya sevgi, barış ve hoşgörünün hâkim olması, insanlığın tüm olumsuzluklardan kurtularak ayrım yapılmaksızın huzur içinde yaşaması en büyük temennimizdir.

 Dünya büyük bir hızla gelişirken, emperyalist güçlerin daha fazla doğal zenginliğe sahip olmak adına her türlü vahşeti uygulamaya koyduğu bir dönemde, geleceğimiz için her geçen gün daha da güçlü olmak zorundayız. Millet olarak zamanımızı verimli kullanarak enerjimizi ve potansiyelimizi ülkemizin geleceği için faydalı işler yapmaya harcamak durumundayız.

 Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiğimiz, güçlü ve müreffeh bir Türkiye oluşturma inancımızı ve azmimizi koruduğumuz sürece başarı yeni yılda da bizlerin olacaktır.

Bu duygularla, yeni yılın Kırşehirli hemşerilerimiz başta olmak üzere ülkemize ve tüm dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, toplum olarak hayatımıza daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olmasını diliyorum.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri