Vali Necati Şentürk’ün "Mevlid Kandili" Mesajı

Güncel 29 Kasım 2017 14:22
Videoyu Aç Vali Necati Şentürk’ün "Mevlid Kandili" Mesajı
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk Mevlid Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Şentürk mesajında şu bilgilere yer verdi: “ İnsanlığın kurtuluşu için son peygamber olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V)  dünyayı şereflendirdiği gece olan MevlidKandili’ni tüm İslam Âlemi olarak dualarla idrak edeceğiz.  

Sevgili Peygamberimizin doğduğu dönemde insanlık âlemi cehalet ve zulüm içinde büyük bir çıkmazın içerisinde bulunuyordu. Yüce Allah Kuran-ı Kerim’de Âl-i İmrân Suresi 164. Ayette; 

"Andolsun ki içlerinden, kendilerine Allah'ın ayetlerini okuyan, (kötülüklerden ve inkârdan) kendilerini temizleyen, kendilerine kitap ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle Allah, müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Hâlbuki daha önce onlar apaçık bir sapıklık içinde idiler." buyurmaktadır.

İnsanoğlu böyle bir durumdayken O’nun doğumu, insanlık için bir kurtuluşun başlangıcı olmuştur. Tüm insanlığın üzerine güneş gibi doğan Sevgili Peygamberimiz, bizleri hak din olan İslam ve kutsal kitabımız Kur-an’ı Kerim ile buluşturarak bizlere sevginin, barışın, kardeşçe yaşamanın ve güzel ahlakın eşlik ettiği aydınlık bir devrin kapılarını aralamıştır.

Hz. Muhammed; ahlakı, yaşayışı, söz ve davranışları ile bizlere örnek olmuş, tüm insanlığı doğru yola sevk etmek için son nefesine kadar mücadele vermiştir.  Nitekim O’nun sayesinde cehalet asrı, saadet asrına dönüşmüş, İslam Medeniyeti bir güneş misali yükselmiştir.  

O’nun mucizelere mazhar olan doğumu, Müslümanlar arasında yüzyıllardan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz derin bir sevgi ve özlemle anılmaktadır. Bu kutlu gecede okunan mevlitleri dinlemek, O'nun mübarek ruhuna salât ve selâm okumak hiç şüphesiz Müslümanların Peygamberimize olan engin sevgi, saygı ve bağlılığının bir ifadesidir.

Sevgili Peygamberimizin insanlığa kattığı güzellikleri görmek, onu her anlamda örnek almak ve anlamaya çalışmak dünya ve ahiret mutluluğumuz için anahtar niteliğindedir. Yüce Yaradan’ın sevgisine, rahmetine ve bağışlamasına ermenin yegâne yolu, Peygamberimizin bizlere gösterdiği yoldan gitmektir.

Bu duygularla; MevlidKandili’nin başta Kırşehirli hemşerilerim olmak üzere bütün İslam Âlemi için hayırlara vesile olmasını; ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa barış, huzur ve saadet getirmesini diliyorum.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri