Vali Necati Şentürk, Veda Ziyaretlerine Devam Ediyor

Güncel 27 Mart 2018 15:09
Videoyu Aç Vali Necati Şentürk, Veda Ziyaretlerine Devam Ediyor
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi, adliyeyi, Boztepe ilçesini ziyaret ederek vedalaştı. Aynı zamanda Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’de günün sonunda Vali Şentürk’ün onuruna veda yemeği verdi.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk emekliye ayrılması nedeni ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye veda ziyaretinde bulundu.  
Ziyarette bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Valimizin yaş haddinden emekli olması nedeni ile aramızdan ayırılıyor. Yaklaşık 3,5 yıl boyunca, ağabeyimiz, büyüğümüz olarak hem tecrübelerinden faydalandık, hem de gerçekten abi kardeş ilişkisi içerisinde  güzel bir hizmet dönemimiz oldu, bundan dolayı Valimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Bütün makamlar gelip geçici, bizde aynı şekilde bulunduğu görevi bir gün sırası gelen devir ediyor. Valimizde yıllardır ülkemize, devletimize farklı şehirlerde çok güzel hizmetler verdi. Allah güzel bir şekilde görevlerimizi teslim etmeyi nasip etsin. Kırşehir’in unutamayacağı valimiz oldu. Her zaman halkın içerisinde samimiyeti ile tam sıra dışı hitaplarıyla, halkla kurduğu diyalogla gerçekten normal alışılagelmiş valilerin dışında bir görüntü sergiledi. Yıllardır valilerin devletin sert yüzünü temsil eder gibi durur. Bu tapuları da valimiz Kırşehir’de yıktı. İlimizin vali babası oldu o açıdan da kendisine teşekkür ediyorum.  
Vali Şentürk’ün, Kırşehir sporuna çok destek verdiğini kaydeden Başkan Bahçeci birlikte karar aldığımız her konuda, istişare ettiğimiz her konuda sağ olsun valimiz yardımlarını esirgemedi. Bizlere bir büyük olarak ta önderlik etti. İnşallah çocukları ile torunları ile mutlu bir ömür diliyoruz. Artık sizde bir Kırşehirlisiniz her zaman burada açık bir kapınız var. Sizleri her zaman Kırşehir’e bekliyoruz bağlarınızı koparmayacaksınız” dedi.  
Vali Necati Şentürk’te yaptığı konuşmada Belediye Başkanımıza veda ziyaretine geldik. 3,5 yıldır birlikte çalışıyoruz. Bir abi kardeş ilişkisi içerisinde, devletin mahalli idarelerle barışık, halkla da kaynaşmış bir tarzını göstermiş isek ne mutlu bize. Her güzel bir işin sonu var. 41 yıl bu devlete hizmet ettik. 3,5 yılda vali olarak ta Kırşehir’de kaldım ve en uzun valilik sürem Kırşehir’de oldu. Düşündüklerimizin büyük bir kısmını gerçekleştirdik. Yapamadığımız çok az şey kaldı. Bizden sonrakiler yaparlar.  
Yaşar Başkan Belediyecilikte farklı bir çığır açtığını belirten Vali Şentürk sizden sonra gelecek olan belediye başkanına iş kalmamış. Kırşehir’i modern bir şehir haline getirmiş. Şehri gül gibi şehir haline getirmiş Allah razı olsun. Başkan’a ve arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Kırşehir bizim gönlümüzde farklı müstesna işgal eden bir şehirdir. Hakikaten Kırşehir’li olduk. İçimizde 2 tane can var, can çıksa da içimizden çıkmaz. Biri Kırşehir, birisi de Erzincan. Ahilik kutlamalarında da belirtmiştim Kırşehir bizim Erzincan bizim diye. Açıklamayacağım tarzda mana anlamında Kırşehir ile Erzincan’ın bir münasebeti var. Mana anlamında Kırşehir ile Erzincan’ın tarihte yakın bir münasebeti var. Bu da bize gurur veriyor. Özellikle Yaşar Başkana teşekkür ediyorum. Ekibine teşekkür ediyorum. Ne Yaşar başkan ve arkadaşlarını nede Kırşehir’i asla unutmayacağız ve gönlümüzün bir parçasını burada bırakarak ayrılıyoruz. İnşallah Ahİ Evran etkinliklerinde, Kırşehirspor’un son maçında finale kalırsak birlikte olacağız. Kırşehir halkının bana göstermiş olduğu teveccühe çok teşekkür ediyorum,  şükran borçluyum. Kırşehir’de gelecekte hakikaten bir marka kent, bir yıldız kent olma yolundaki temennilerimi ifade ediyorum dedi.  
 
Vali Necati Şentürk Adliyeye Veda Ziyaretinde Bulundu
Vali Necati Şentürk, veda programı kapsamında Kırşehir Adalet Sarayına giderek ederek Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin ve Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu’yu ziyaret etti.
İlk olarak Kırşehir Baro Başkanlığını ziyaret eden Vali Necati Şentürk Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu ile görüştü ve helallik istedi.
Ardından Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin’i ziyaret eden Vali Necati Şentürk, ziyaret sırasında yaptığı konuşmasında, “Görev ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak Kırşehir’e ve Kırşehirli hemşerilerime her zaman en güzel şekilde hizmet etme gayretinde olduk. Cumhuriyet Başsavcımız ve Baro Başkanımızla uyum içerisinde çalıştık. Tarafsız, bağımsız, hızlı ve her zaman adaletli bir anlayışla çalışmalar yürütmelerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin ve Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu’nun Şentürk'e çalışmalarında kendilerine verdiği desteklerden dolayı Sayın Valimize teşekkür ettiği ziyaret, yapılan sohbet ile sona erdi.
Vali Necati Şentürk'ün Veda Ziyareti
Vali Necati Şentürk Boztepe ilçesine giderek veda ziyaretinde bulundu. Kaymakamlık Toplantı salonunda Boztepe Kaymakamı Sedat Özdemir ve İlçe Kurum Amirleri ile yapılan sohbetin ardından Boztepe Ali Ağaoğlu öğrencileri tarafından yapılan tablolar, Vali Necati Şentürk’ e takdim edildi. Necati Şentürk tarafından da öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.  Kaymakamlık ziyaretinin ardından Boztepe Belediye’sini ziyaret eden Vali Necati Şentürk, Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın ve belediye çalışanları ile sohbet etti. 
        Vali Necati Şentürk, ziyaretler sırasında yapılan konuşmada, Kırşehir’de görev yaptığı süre içerisinde İlçelere güzel hizmetlerde bulunduklarını söyledi. 
Ziyaretlerinde Kırşehir’de severek görev yaptığını ve Kırşehir halkından her zaman büyük ilgi gördüğünü belirten Vali Necati Şentürk, “Kırşehir’de görev yaptığım 4 yıla yakın süredir ilçelerimize güzel hizmetler götürdük. Valilik yaptığı sürece hep hizmet etmeyi düşündüm. İlçelerimizin yöneticileri ve vatandaşlarımız haklarını helal etmelerini bekliyorum.” dedi. 
Şentürk'ün ziyareti, Malya Tarım İşletmesi’ni ziyaret ederek yetkililer ile yaptığı görüşme ile sona erdi.
 
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Vali Necati Şentürk onuruna veda yemeği verdi
Ağalar Konağındaki yemek programına Vali Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve eşi Zerrin Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin ve eşi Güngör Bilgin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, protokol eşleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve Belediye kurum amirleri katıldı.
Yemek programı, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Kırşehir Belediyespor Başkanı Veli Şahin’in takıma verdiği maddi ve manevi desteklerden dolayı Şentürk'e teşekkür etmesi ve sırtında Necati Şentürk yazan 40 numaralı formayı hediye etmelerinin ardından yapılan sohbet ile sona erdi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri