Vali Necati Şentürk, Kırşehir Defterdarlığını Ziyaret Etti

Güncel 31 Ocak 2018 15:28
Videoyu Aç Vali Necati Şentürk, Kırşehir Defterdarlığını Ziyaret Etti
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Defterdarlığını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde İl Defterdarı Yusuf Balcı’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Defterdarlığın köklü ve önemli kuruluşlarımızdan biri olduğunu söyledi.

Devletimizin vatandaşlarımıza en iyi, en kaliteli ve en hızlı şekilde hizmet edebilmesi için mutlaka mali bir güce sahip olması gerektiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Vergi ödemek vatandaşlık görevidir. Her vatandaşımızın vergisini düzenli şekilde ödemesi için toplumda vergi konusunda farkındalık oluşturmak gerekmektedir. Vatandaşlarımız devletimizden her türlü hizmeti bekler ancak, devletimiz bütçe imkânları çerçevesinde hizmet sunar. Vergi, devletimizin bütçesinin temelidir. Bu geliri devlet adına toplayan kurum olan Defterdarlıklarda belli bir adalet çerçevesi içerisinde kendilerine verilen kanuni yetkiye dayanarak vergi toplayan kurumumuz. Bu nedenle hak ve adalet ölçüsünde görev yapması çok önemlidir.” dedi.

Vali Necati Şentürk’ün ziyareti, ilgili birim amirlerinin çalışmaları hakkında bilgiler alması ve binada yaptığı incelemeler ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri