Vali İbrahim Akın’ın“24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”Mesajı

Güncel 23 Temmuz 2018 16:03
Videoyu Aç Vali İbrahim Akın’ın“24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”Mesajı
A
a

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Mesajında şu ifadelere yer verdi: Halkımızın bilgilendirilmesinde ve farklı düşüncelerin kamuoyu ile paylaşılmasında önemli bir yere sahip olan basın kuruluşları, demokratik kültürümüzün ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

 

 

 Radyo, televizyon, gazete, dergi ve son zamanlarda da internet haberciliğinde büyük ilerleme kaydeden basın kuruluşları, teknolojinin sunduğu imkânlarla halkımızı dünyada ve ülkemizde yaşanan gelişmelerden anında haberdar etmektedir. Halkımız artık haber alma olgusunu vazgeçilmezleri arasında görmekte ve istediği her ortamda her türlü bilgiye anında ulaşmaktadır. Bu durum yoğun bir gündeme sahip olan ülkemiz için önemli bir kazanımdır.

 

Bizlere bu imkânı sunan ve çoğu zaman yaşadıkları emeği ve zorluğu göremediğimiz basın mensuplarımızın meslek grupları arasındaki yeri son derece kıymetlidir. Basınımızın toplumsal değerlere, hukuka ve basın meslek ilkelerine uygun şekilde kamuoyunu yaşanan gelişmelerden haberdar etmesi, halkımızı bilgilendirmesi demokrasimizin gelişmesi ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

 

Medyanın gücünü ve birleştirici yönünü 15 Temmuz darbe teşebbüsünde yaşadığımız olaylarda daha iyi gördüğümüzü düşünüyorum. Bu gecede tüm engellemelere rağmen basın kuruluşlarımızın halkımızı yaşanan gelişmelerden anında bilgilendirmesi, milletimizin meydanlara çıkarak hainlere karşı bir araya gelmesini sağlamış ve darbeciler kötü emellerine ulaşamamışlardır. Basınımız, darbeciler karşısındaki basiretli duruşuyla demokrasimizin teminatı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

 

Kıt imkânlara rağmen ilimizde faaliyet gösteren yerel basınımızın da ilkeli ve seviyeli yayın anlayışından ayrılmadan halkımızın talep ve sorunlarını kamu kurumlarına iletmesi il yöneticileri olarak ortak beklentimizdir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle günün her saatinde haber peşinde koşan ve görevini özveriyle yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri