Vali İbrahim Akın’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı” Mesajı

Güncel 30 Ağustos 2018 13:18
Videoyu Aç Vali İbrahim Akın’ın  “30 Ağustos Zafer Bayramı”  Mesajı
A
a

Türk Milletinin topraklarını işgal eden güçlere karşı başlattığı büyük taarruzun 30 Ağustos’ta zaferle taçlanmasının 96. Yıldönümünü milletçe coşkuyla kutluyoruz.

Tarih boyunca kurduğu devletlerle dünya tarihine yön veren Türk Milleti, bu gücünü ve varlığını bayrağına, vatanına ve istiklaline olan sadakatinden almıştır.  

 

Osmanlı İmparatorluğu da altı yüz yıl bu milli şuurla hüküm sürdüğü topraklarda hoşgörüsü ve adaletiyle huzur ve güven temin etmiştir. Ancak 20. yüzyılın başlarında katıldığı 1. Dünya Savaşı’nda aynı safta yer aldığımız İttifak Devletleri’nin yenilmesi sonucu topraklarımız düşmanlarca işgal edilmiştir. 

 

Türk Milleti, devrin en güçlü sömürgeci devletlerinin hazırladığı ve bizleri esarete sürükleyecek Mondros’u, Sevr’i ve her türlü işgalci gücü reddederek bir ölüm kalım mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. 

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde sürdürülen Milli Mücadele ile milletimiz, istiklalimizden asla vazgeçmeyeceğimizi, vatan topraklarımızı kanımızın son damlasına kadar savunacağımızı tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir. Hem düşmanla hem de yoklukla savaşan yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu ordumuzun 30 Ağustos’ta kazandığı zafer sayesinde milletimiz kendi kaderini tayin etme, bağımsız ve hür yaşama onuruna kavuşmuştur. 

 

Dünya tarihinde emsali görülmemiş bu taarruz sonucunda kazanılan zafer ile milletimiz, emperyalist güçlerin esaret kuşatmasını birlik ve beraberliği ile kırmıştır.  

Ecdadımızın tüm varlığını ortaya koyarak kazandığı bu şanlı zafer, sadece tarihimizin önemli bir dönüm noktası olarak değil, aynı zamanda daha güçlü bir Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlara ulaşmasında bizlere ilham kaynağı olmuştur.  

İnanıyorum ki yüce milletimiz, her aşaması eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu olan bu mücadeleyi asla unutmayacak, birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizi her türlü tehlikeye karşı koruyacaktır. 

 

Bu duygularla, Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu toprakları bize vatan kılan başta devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, vatanımızın bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.   

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri