Vali İbrahim Akın, Kurum Ziyaretlerine Devam Ediyor

Güncel 27 Temmuz 2018 17:19
Videoyu Aç Vali İbrahim Akın, Kurum Ziyaretlerine Devam Ediyor
A
a

Vali İbrahim Akın, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

İlk olarak İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurum müdürü Şinasi Kaya’dan çalışmaları hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, verilen hizmetlerden vatandaşların memnun kalmasını önemsediklerini söyledi.

En yoğun kurum olan Nüfus Müdürlüğü personelinin vatandaşların işlemlerini en kısa sürede tamamlaması gerektiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Öncelikli amacımız vatandaşlarımıza her zaman kaliteli hizmet vermektir. Bilindiği gibi pasaport ve ehliyet işlemleri de artık Nüfus Müdürlüklerince düzenlenmektedir. Vatandaşlarımızın bu hizmetlere en kısa sürede ulaşması için gerekli altyapı ve personel desteği sağlanmıştır. Personelimizden isteğimiz vatandaşlarımıza güler yüzle hizmet etmeleridir.” dedi.

Ardından İl Göç İdaresi’ni ziyaret eden Vali İbrahim Akın, İl Müdür Vekili Ferruh Dibiç’ten Kırşehir'de yaşayan göçmenler ve kurum personeli hakkında bilgiler aldı.

Vali  İbrahim Akın, ziyarette yaptığı konuşmada, ülkelerinde yaşanan savaştan kaçarak ülkemize gelen göçmenlerin Türk milletinin vicdanına sığındığını söyledi.

Tarih boyunca mazlum ve mağdurlara millet olarak her zaman yardım ettiğimizi, onlarla soframızı paylaştığımızı ifade eden Vali İbrahim Akın, “Kırşehir’de yaşayan 13 bin civarındaki göçmen, hiçbir sıkıntı yaşamadan ilimizde huzur içerisinde hayatlarını idame ettirmektedirler. Ahiler diyarı Kırşehir’de mazlum ve mağdur insanlara her zaman yardım edilmiştir. Bundan sonra da göçmenlerle aynı ortamda kardeşlik hukuku çerçevesinde ve barış içerisinde yaşayacağımıza inanıyorum.

Kırşehir Göç İdaresi Müdürlüğü personelimizin de bu anlayışla, göçmenlere hizmet edeceğinden şüphem yoktur. Asayiş yönünden huzurlu olan ilimizde, ülkelerini terk ederek milletimizin vicdanına sığınan göçmenlerin işlemlerinin hızlı bir şekilde bitirilmesi için gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Vali İbrahim Akın’ın ziyaretleri, kurum binalarında yaptığı inceleme ve personelden yürüttükleri işlemler hakkında bilgiler alması ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri