Vali İbrahim Akın, Jeotermali Ziyaret Etti

Güncel 13 Haziran 2018 16:41
Videoyu Aç Vali İbrahim Akın, Jeotermali Ziyaret Etti
A
a

Vali İbrahim Akın, Kırşehir Termal Turizm ve Sanayi AŞ’yi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaretinde yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, Kırşehir’in sahip olduğu zengin jeotermal kaynakları en iyi şekilde değerlendirme gayretinde olacaklarını söyledi.

Jeotermal enerjinin sağlık turizmi, konut ısıtma, seracılık gibi birçok alanda kullanıldığına dikkat çeken Vali  İbrahim Akın, “Kırşehir, termal açıdan oldukça zengin bir il konumunda bulunuyor. Bu kaynakları çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Kırşehir'de 2 bin konutun jeotermal enerji ile ısıtılması, seracılıkta değerlendirilmesi ilimiz için çok önemli. Ama ilimiz ekonomisine en büyük katkıyı termal sağlık turizmi yatırımları yapacaktır. Bu yönde yapılan çalışmalara hız vermemiz gerekiyor.” dedi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan’ın da yer aldığı inceleme ziyareti, Jeotermal Genel Müdürü Hüseyin Kaya’nın Vali İbrahim Akın'a  bilgiler vermesi ve Vali Akın'ın  termal kuyular ve Isı Merkezinde yaptığı inceleme ile sona erdi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri