Vali İbrahim Akın, Esnaf Odaları Başkanlığını Ziyaret Etti

Güncel 1 Ağustos 2018 16:05
Videoyu Aç Vali İbrahim Akın, Esnaf Odaları Başkanlığını Ziyaret Etti
A
a

Vali  İbrahim Akın, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Başkanlığına ziyarette bulundu.

Ziyaretinde Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Vali  İbrahim Akın, Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahilik geleneklerinin yaşatılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Ahiliğin doğduğu ve yayıldığı kent olan Kırşehir’de başta esnaflar olmak üzere her kesimde birlik ve beraberlik duygusunun, vatanseverlik bilincinin en üst noktada olduğuna inandığını belirten Vali İbrahim Akın; “Esnaflarımız kendi sermayesi ve alın teri ile ekonominin temelini oluşturmaktadır. Bir taraftan istihdama katkı sağlayan esnaflarımız diğer taraftan da ekonomik ve sosyal hayatın gelişmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle yardımlaşma ve dayanışma konusunda hep önde olan esnaflarımız ahilik felsefesinin yaşatılması ve yeni kuşaklara aktarılmasında önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Bu yıl Eylül ayı içerisinde kutlayacağımız Ahilik Haftası etkinliklerini çok önemsiyoruz. İnşallah esnafımız ve tüm Kırşehirlilerin katılımı ile güzel bir program gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk de yaptığı konuşmada, Vali İbrahim Akın'a esnaflara göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkür etti.

Ziyaret,  Vali İbrahim Akın, Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri arasında yapılan sohbet ile sona erdi..

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri