Vali Akın,Ticaret İl Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Güncel 11 Ağustos 2018 16:15
Videoyu Aç Vali Akın,Ticaret İl Müdürlüğünü Ziyaret Etti
A
a

Göreve başladığı günden itibaren kurumları ziyaret ederek brifing alan Vali ,İbrahim Akın, bu kapsamda Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, kurum birimlerini de gezerek personelden bilgiler aldı.

Ziyaretinde, bu yıl 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 31. Ahilik Haftası programı hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, Ahilik Haftası’nın Kırşehir’e ve Ahiliğe yakışır bir şekilde kutlanması için gereken tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi.

Ticaret İl Müdürlüğü’nün tüketici haklarının korunması noktasında önemli görevler ifa ettiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Özellikle son dönemde artan internet dolandırıcılığının önüne geçmek, vatandaşlarımızın aldıkları ürün ve hizmetlerde yaşadıkları hak kayıplarını önlemek ya da bu kayıpları geri almak için yapılan çalışmalarda Tüketici Hakem Heyetine çok iş düşmektedir. İlimizde Tüketici Hakem Heyetine ayda ortalama 100 civarında başvuru yapılmaktadır.  Bu durum vatandaşlarımızın hakkını aradığının bir göstergesidir. Vatandaşlarımızın hak arama konusunda bilgilendirilmesi de bu konuda önem taşımaktadır.” dedi.

Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’nın kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktardığı ziyaret, Vali İbrahim Akın kurum binasında yaptığı inceleme ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri