Vali Akın Kültür Müdürlüğünde İncelemelerde Bulundu

Güncel 12 Temmuz 2018 18:05
Videoyu Aç Vali Akın Kültür Müdürlüğünde İncelemelerde Bulundu
A
a

Vali İbrahim Akın, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

                Ziyaretinde İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Eyüp Temur’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, kurum birimlerini de gezerek personelden yaptığı işler ile ilgili bilgiler aldı.
                Ziyaret sırasında yaptığı konuşmada Kırşehir’in zengin bir kültürel mirasa sahip olduğunu ifade eden Vali İbrahim Akın, ilimizin zengin kültürü ve turistik değerlerinin tanıtılması gerektiğini söyledi.
                Ahi Evran-ı Veli’nin, Cacabey’in, Aşık Paşa’nın ve daha nice tasavvuf ve bilim adamlarının ve Neşet Ertaş’ın memleketi Kırşehir’deki kültürel mirasın gelecek nesillere taşıması gerektiğini belirten Vali İbrahim Akın, “Ahiler diyarı Kırşehir’de turizm çalışmaları hız kazanmalıdır. Kültür ve tarih arasındaki bağı korumalı, tarihi ve kültürel mirasımıza sahip çıkmalıyız. İlimizde yürütülen kültürel ve turizm alanlarında yapılan çalışmaların da yakın takipçisi olacağız. Özellikle sahip olduğumuz termal kaynaklar sağlık turizmine kazandırılmalıdır. Bunun için hep birlikte çalışacağız. Amacımız Kırşehir’i daha tanınır, daha çok turist ağırlayan bir şehir haline getirmektir.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın ziyareti, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Eyüp Temur ve şube müdürlerinden çalışmaları hakkında bilgiler almasının ardından kurumda yaptığı inceleme ile sona erdi.( Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri