Vali Akın, Orman İşletme Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Güncel 28 Eylül 2018 14:40
Videoyu Aç Vali Akın, Orman İşletme Müdürlüğünü Ziyaret Etti
A
a

Vali İbrahim Akın, Orman İşleme Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde, Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca’dan kurumda yürütülen faaliyetler ve ağaçlandırma çalışmaları hakkında brifing alan Vali  İbrahim Akın, birimleri de gezerek personelden çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Orman İşletme Müdürlüğü’nün kaçak ağaç kesimi, fidan dikimi, orman yangınlarına tedbirler alma, orman kaynaklarını koruma gibi önemli görevleri olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, Kırşehir'de ki ormanlık alanların genişletilmesi adına yürütülen çalışmaları önemsediklerini söyledi.
2018 yılı sonunda, yağışların başlaması ile birlikte ilimiz genelinde 10 bin dönümlük araziye yaklaşık 1 milyon 200 bin fidan dikileceğini dile getiren Vali İbrahim Akın, “Bu ağaçlardan 55 bin tanesi ceviz, badem, mahlep, iğde gibi gelir getirici ağaç olacak. Orman İşletme tarafından köylerimize dikilecek bu ağaçlar, 1-2 yıl sonra vatandaşlarımıza dağıtılacak. Amacımız daha yeşil, daha temiz havasıyla daha yaşanabilir bir Kırşehir’dir. Orman İşletme Müdürlüğü personelimizin de bu anlayışla hizmet ettiğine inancım tamdır.” dedi.
Vali İbrahim Akın'ın ziyareti, Kırşehir'de ormanlık alanları genişletmek için yürütülen çalışmalar ve devam eden projeler hakkında yetkililerden bilgiler alması ile sona erdi.
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri