Vali Akın, kurban bağışına destek istedi

Güncel 26 Temmuz 2018 16:38
Videoyu Aç Vali Akın, kurban bağışına destek istedi
A
a

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan 'Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' kampanyasına destek istedi.

Kırşehir Müftülüğüne yaptığı ziyaret sırasında kampanya ile ilgili konuşan Vali İbrahim Akın, bağışlanan kurbanların dünyanın çeşitli ülkelerindeki mazlum ve mağdur insanlara ulaştırılacağını söyledi. 
Kurbanların İslami usullere göre kesilerek ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarına, afet bölgelerine ve kıtlıkla mücadele eden ülkelerde yaşayan insanlara ulaştırılacağını belirten Vali Akın; “Bağışlanan kurbanlar yurt içinde ve dünyanın 145 farklı ülkesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı olarak Diyanet İşleri Başkanlığımızın işbirliği ile başlatılan “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” isimli kampanyaya halkımızdan destek bekliyoruz. Temelinde yardımlaşma ve dayanışma olan Kurban Bayramı vesilesi ile kampanyaya destek vererek duyarsız kalmayalım. Sofrası herkes açık olan, her zaman mağdurların yardımına koşan Ahi Evran’ın torunları olan Kırşehirliler ’in bu kampanyaya destek vermelerini bekliyorum” dedi. 
Yurt içinde 850 lira yurt dışında ise 625 lira olarak belirlenen Kurban Bağış Kampanyasının 20 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edeceği ve Kurban Bağışı Kampanyasına Vali İbrahim Akın’ın da bağışta bulunduğu öğrenildi. (İHA)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri