Vali Akın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Güncel 29 Haziran 2018 15:22
Videoyu Aç Vali Akın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti
A
a

Vali İbrahim Akın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz’den Kırşehir'de  eğitim ile ilgili yürütülen çalışmalar, öğretmen, öğrenci sayıları ve okulların durumu hakkında genel bilgiler alan Vali İbrahim Akın, Kırşehir’deki eğitim kalitesini daha da yükseltmek adına çalışmalar yürüteceklerini söyledi.
Kırşehir'de  eğitim konusunda tespit edilen ihtiyaç ve sorunların giderilmesi için yeni eğitim-öğretim yılı başlamadan çalışmalar yapacaklarını belirten ValiSayın İbrahim Akın, “Öğrencilerimizi her alanda başarılı, bilgili, donanımlı, gelişen teknolojiye ayak uyduran bir şekilde geleceğe hazırlama gayretinde olacağız. Devletimiz, çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri için her türlü imkânı sağlamaktadır. Bizler de öğrencilerimizin eğitimlerini huzur içerisinde tamamlamaları için her türlü tedbiri alıyoruz. Yaz tatilinde olduğumuz bu dönemde okul binalarındaki eksiklikler tespit edilerek giderilecek, bakım-onarım gibi işlemlerin biran önce tamamlanması sağlanacaktır. Bilindiği gibi Kırşehir eğitimde zirvede yer almaktadır. Bundan önceki dönemde sınavlarda başarılı sonuçlar alan öğrencilerimizin bundan sonra yapılacak sınavlarda da bizleri gururlandıracak başarılar elde edeceğine inancım tamdır.” dedi.
Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu ziyaret, Vali  İbrahim Akın’ın kurum hakkında aldığı brifing ile sona erdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri