Vali Akın, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Güncel 31 Temmuz 2018 12:26
Videoyu Aç Vali Akın, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünü Ziyaret Etti
A
a

Vali İbrahim Akın, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker’den kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, kurum birimlerini de gezerek personelden bilgiler aldı.

Ziyaret sırasında, daha temiz ve daha yaşanabilir bir çevre oluşturmak için yapılacak çalışmaların önemine değinen Vali İbrahim Akın, Kırşehir'de ki yaşam kalitesini yükseltmek için yapım, dönüşüm ve çevre yönetimine ilişkin işlemlerin takipçisi olacaklarını söyledi.

Devletimizin yerleşmeye, çevreye ve yapılaşmaya dair önemli kararlar almasının temelinde vatandaş memnuniyetinin olduğunu ifade eden  Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “Hayat kalitesi yüksek şehirler ve sürdürülebilir çevreyi temin etmek üzere iş ve işlemler yürüten Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün denetleyici ve çözüm odaklı bir anlayışla hizmet etmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam için çevrenin ve mevcut kaynakların iyi korunması, verimli kullanılması ve meydana gelebilecek olaylarda yaşanacak kayıpların önüne geçilmesi için de her türlü afete hazırlıklı olmak gerekir. Sunulan bu hizmetlerden faydalananların da ihtiyaç ve beklentilerinin en kısa sürede karşılanmasına dikkat edilmelidir.

Ayrıca, vatandaşlarımızın devletle ihtilaflı durumunu ortadan kaldırmak, imara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı olan yapıların kayıt altına alınması amacıyla uygulamaya konulan İmar Barışına da ilimizden 10.880 civarında başvuru yapıldığını öğrendim. Bunu güzel bir gelişme olarak değerlendiriyorum.” dedi.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın'ın ziyareti, kurum binasında yaptığı inceleme ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri