Vali İbrahim Akın’ın “Ramazan Bayramı” Mesajı

Güncel 14 Haziran 2018 08:03
Videoyu Aç Vali  İbrahim Akın’ın “Ramazan Bayramı” Mesajı
A
a

Kırşehir Valisi İbrahim Akın Ramazan Bayramı Dolayısıyla bir Mesaj yayımladı.

Vali İbrahim Akın Mesajında şunları söyledi: Sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı, yüreklerin bütünleştiği bir Ramazan Bayramı’na daha hep birlikte ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Ramazan ayı boyunca sabırla tuttuğumuz oruçlarla, yaptığımız ibadetlerle, fakirlere ve dostlarımıza açtığımız iftar sofraları, verdiğimiz fitre ve zekâtlarla Ramazan’ın bereketine ve Yüce Rabbimizin affına ulaşmaya çalıştık. Ne mutlu ki Müslümanlar olarak bu kutlu günlerin ardından Ramazan Bayramı’nın kalpleri birleştiren, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, sevgi ve muhabbet dolu günlerine ulaştık.  

 

Bilindiği üzere bayramlar, insanlar arasında sevgi tohumlarının ekildiği, güzelliğin, kardeşliğin, hoşgörünün egemen olduğu, toplumda kırgınlıkların unutulduğu özel günlerdir.

 

Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ailemize, akrabalarımıza, komşularımıza, devletimizin koruması altındaki çocuklarımıza, huzurevindeki yaşlılarımıza, şehitlerimizin yakınlarına ve gazilerimize yapacağımız her ziyaret gönüllerimizi bir kere daha birleştirecek, bayrama ayrı bir anlam katacaktır.

 

İlimizde bayramın huzur içinde geçmesi için ilgili kurumlarca her türlü tedbir alınmıştır. Ancak bayram nedeniyle artan trafik nedeniyle meydana gelen kazalarda artış yaşanmaktadır. Üzüntüden uzak bir bayram geçirmek için trafiğe çıkacak herkesin kurallara uymasını bekliyoruz.

 

 Yine, bizler millet olarak ülkemizde huzur ve güven içerisinde bir bayram geçirmenin heyecanını yaşarken, yakın coğrafyamızda Müslümanların yaşadığı olumsuzluklar hepimizi büyük bir üzüntüye sevk etmektedir. Irak'ta, Suriye'de, Filistin'de ve dünyanın değişik bölgelerinde Müslümanlara yapılan insanlık dışı zulüm ve baskıların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Kırşehirli hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın tüm insanlığa barış, huzur ve bereket getirmesini diliyorum diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri