Urkuş Işık Balkan Şampiyonasında

Güncel 31 Ocak 2018 15:25
Videoyu Aç Urkuş Işık Balkan Şampiyonasında
A
a

U20 Salon Atletizm Şampiyonasında Türkiye 1. olan Urkuş Işık Avrupa Balkan Şampiyonasında Ülkemizi Temsil edecek.

Türkiye U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonası Ataköy Atletizm Salonunda düzenlendi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen genç sporcuların mücadele ettiği Şampiyonada Kırşehir adına 3000 metrede mücadele eden sporcumuz Urkuş Işık rakiplerini geride bırakıp, birinci gelerek altın madalyanın sahibi ve aynı zamanda Türkiye Şampiyonu oldu.
Ayrıca Sporcumuz Urkuş IŞIK elde ettiği Türkiye Şampiyonluğundan dolayı 10 Şubat 2018 tarihinde Bulgaristan'ın Sofya şehrinde yapılacak olan Balkan U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonası’nda ülkemizi ve ilimizi temsil etme başarısı elde etti.
Şampiyon Sporcumuz Urkuş Işık Kampa girdi.
Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleşen Türkiye U20 Salon Atletizm Şampiyonası sonrasında yapılacak olan Balkan U20 Salon Şampiyonası kadrosu belirlendi.
28 Ocak Pazar akşamından itibaren kampa alınan 33 atletin içerisinde Sporcumuz Urkuş Işık'ta yer aldı. İkincisi düzenlenecek olan Balkan U20 (Gençler) Salon Atletizm Şampiyonasının ilki geçen yıl İstanbul’da düzenlendi. Bu yıl ise Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da 10 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri