Ünlü Tiyatrocu Ahmet Yenilmez’in “Usta” İsimli Oyunu AEÜ'de Seyirci ile Buluştu

Güncel 3 Nisan 2018 13:09
Videoyu Aç Ünlü Tiyatrocu Ahmet Yenilmez’in “Usta” İsimli Oyunu AEÜ'de Seyirci ile Buluştu
A
a

Abdülhamid Han'ın vefatının 100. yılı olması dolayısıyla seyirci ile buluşan “Usta” isimli tiyatro oyunu Ahi Evran Üniversitesi'nde büyük bir beğeni ile izlendi.

. Kültürel, sanatsal ve sosyal faaliyetleri önemseyerek bu faaliyetlere ev sahipliği yapmaya özen gösteren üniversitemizde “Usta” isimli tiyatro oyunu seyirci ile buluştu. Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonundaki tiyatro gösterisine Ak Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları Veli Şahin ve Yaşar Sulu, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Oyunu yazıp yöneten ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez, Ziraat Bankasının destekleriyle hazırlanan ve baba-kız ilişkisi üzerinden aynı zamanda 2. Abdülhamid Han'ı canlandırdığı oyununu sergiledi. Sultan 2. Abdülhamid Han'ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi anlatan oyun, 81 ilde 100 gösterim yapacak.

Böylesine önemli bir oyuna ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını belirten Ahi Eran Üiversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, gösteri sonunda başarılı performasından dolayı ünlü oyuncu Ahmet Yenilmez ve ekibine teşekkür etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri