Ünlü Haber Spikerleri ile Panel

Güncel 15 Aralık 2017 13:23
Videoyu Aç Ünlü Haber Spikerleri ile Panel
A
a

Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi iş birliği ile Kadın İstihdamı Sesim Olur musun konulu panel bugün düzenlenecek.

Kırşehir Belediyesi ve Ahi Evran Üniversitesi işbirliği ile Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu'nda Kadın İstihdamı Sesim Olur musun konulu paneli bugün düzenlenecek.
Duygu Canbaş Moderatörlüğünde NTV’den Buket Aydın, ATV’den Nihan Günay, HABER TÜRK’den Didem Arslan Yılmaz, TRT HABER’den Fuat Kozluklu, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Vatan Karakaya, Kırşehir Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu konuşmacı olarak katılacak.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kadın İstihdamı Sesim Olur Musun konulu panelde Kadın Zirvesinde kadınların istihdamının ve girişimci iş kadınlarının arttırılmasına yönelik projelerin yanı sıra çalışma ve sosyal hayat içerisinde karşılaşılan sorunlar görüşülecektir. Platformda tek gündem Kadın İstihdamı ve Girişimcilik olacaktır. Kadınları iş gücüne katılımı ve istihdam oranlarının düşüklüğü, Türkiye’nin istihdam alanındaki en önemli sorunlarından biridir. Ülkemizin kaynaklarından tam olarak yararlanmasını, çağdaş iş gücü piyasasının istenilen düzeye gelmesini engelleyen bu durum, kadın istihdamı sorununun genel istihdam ve işsizlik sorununundan ayrı düşünülemeyeceğini gözler önüne seriyor. Çalışmak isteyen, başarmak isteyen , sağlıklı bir beden ve sağlıklı bir ruh ile ülkemizin geleceği çocuklarını yetiştirmek isteyen , aklını, emeğini, ortaya ; karşılığında da ikincilleştirilmeden sadece eşit olmak isteyen kadınların sesi bu proje. Bu düzenlenecek panelin amacı Kadının çalışma hayatındaki yerini her boyutuyla konuşup tartışılacaktır.
Bugün saat:19.00’da Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzlenecek olan panele tüm hemşerilerimiz ve tüm kadınlarımız davetlidir dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri