Üniversitenin Akademik ve İdari Personeline Halkla İlişkiler Eğitimi Verildi

Eğitim 6 Ekim 2017 10:01
Videoyu Aç Üniversitenin Akademik ve İdari Personeline Halkla İlişkiler Eğitimi Verildi
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından Hizmet İçi Eğitim kapsamında akademik ve idari personele Halkla İlişkiler Eğitimi verildi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen eğitimi Öğr. Gör. Esin Ece Özdemir verirken eğitime Ahi Evran Üniversitesi’nin akademik ve idari personeli yoğun ilgi gösterdi.

Eğitimde, iletişim kavramı ve özellikleri üzerinde duran Öğr. Gör. Esin Ece Özdemir, en çok kullanılan iletişim yönteminin kişiler arası iletişim olduğunu vurguladı. İletişimi etkileyen yönlere de vurgu yapan Özdemir, gürültü, kişinin psikolojik durumu ve çevresel faktörlerin iletişimi etkileyen olumsuz yönler olduğunu belirtti.

Konuşmasında halkla ilişkiler konusuna ağırlık veren Öğr. Gör. Esin Ece Özdemir, halkla ilişkilerin kuruluşun hedef kitle ile ilişkilerini içeren bir kavram olduğunu söyledi. Halkla ilişkiler sürecinin aşamalarını bilgi toplama, planlama, uygulama, değerlendirme olarak açıklayan Özdemir, kurum içi ilişkilere de konuşmasında yer verdi. Özdemir bu açıdan önemli olan unsuru kurumda çalışan tüm personelin kuruluşun amaçlarını iyi bilmesi ve çalışmaların işbirliği içinde yürütülmesi olarak ifade etti.

Eğitim personelin sorularının yanıtlanmasının ardından sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri