ÜNİAR’a Göre Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkiye Birincisi

Güncel 27 Şubat 2018 17:29
Videoyu Aç ÜNİAR’a Göre Ahi Evran Üniversitesi  Eğitim Fakültesi Türkiye Birincisi
A
a

Tarih, kültür ve sanat birikiminden ilham alarak geleceğe yön veren, insan odaklı, girişimci, yenilikçi, üretken, bilime katkı sunan, iş birliğine açık, kaliteli eğitim hizmeti ile tercih edilen, ulusal ve uluslararası düzeyde referans alınan ve mensubu olmaktan gurur duyulan, öncü bir üniversite olma vizyonuyla yoluna devam eden Ahi Evran Üniversitesi, adına yakışır bir başarıya daha imza attı.

Türkiye’deki Eğitim Fakülteleri arasında akademisyenleri en çalışkan fakülte olarak Eğitim Fakültesi seçildi. Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından hazırlanan, 108 devlet üniversitesindeki akademisyenlerin dahil edildiği "Akademik Performans Raporu"na göre, fakülte bazında yapılan değerlendirmede Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenleri birinci sırada yer aldı. ÜNİAR kurucularından Prof. Dr. Cemil Yücel ve Prof. Dr. Engin Karadağ, üniversite araştırmalarını geliştirmek, politikacılara, rektörlere ve öğrencilere bilgi sunmak için Türkiye'deki 108 devlet üniversitesinin veri tabanına ulaşarak, 3 yıldır akademisyeni en çalışkan üniversiteleri belirledi.

Ahi Evran Üniversitesi'nin en köklü fakültesi olan Eğitim Fakültesi yetiştirdiği nitelikli öğretmenleri, Türkiye’nin her yerine birer eğitim neferi olarak gönderirken bir yandan da akademik başarıları ile Türkiye’nin öncü Eğitim Fakültesi olma özelliğini taşıyor.

Hazırlanan raporla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin bu başarıyı hak eden bir eğitim modeline sahip olduğunu söyledi. Eğitim Fakültesinin “Yeterliğe Dayalı Öğretmen Yetiştirme Sistemi” ile pilot seçilmesinin ardından eğitimde daha nitelikli işlerin yapılacağını da belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Ahi Evran Üniversitesi tüm birimleri ile başarıyı yakalamış, gideceği yeri bilen ve hedefleri yüksek bir üniversitedir.” dedi. Bu başarının bir emek ürünü olduğunun altının çizen Rektör Karakaya, tüm akademisyenlere başarılar dileyerek onları tebrik etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri