Ufka Yolculuk-6 Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Hazırlıkları Tamamlandı

Güncel 10 Kasım 2017 16:25
Videoyu Aç Ufka Yolculuk-6 Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Hazırlıkları Tamamlandı
A
a

Türkiye’de Server Gençlik ve Spor Kulübü’nün önderliğinde Kırşehir’de Ahi Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile SEVA Derneği tarafından organize edilen “Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları”nın 6. Sının hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

"Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz" temasıyla bir çok kategoride düzenlenen “ Ufka Yolculuk Kültür Yarışması”nın bu yılki konusu “Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü” olacak. Ufka yolculuk takipçileri tarafından, son yıllarda dinimizin temel ve sahih kaynaklarına içerden ve dışardan, bilerek veya bilmeyerek gerçekleştirilen gerek algı operasyonları, gerek itibarsızlaştırma çalışmaları göz önünde bulundurulduğunda bu girişimleri ters yüz edecek bir dip dalga girişimi için belirlenen konunun ne kadar yerinde olduğu yorumları yapılıyor
 
ÖSYM’den sonra Türkiye’nin en büyük sivil yarışma organizasyonu olma özelliğini taşıyan Bilgi ve Kültür Yarışmalarına geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 590 bin kişi Kırşehir’den de 2300 kişi müracaat etmişti. Yurt içinden ve dışından binlerce gönüllünün organizasyonuyla desteklenen yarışmaya bu yıl, Türkiye'den ve yurt dışından 1 milyon kişinin başvuru yapması hedefleniyor. Yarışmaya başvuruları 13 Kasım’dan itibaren online olarak www.ufkayolculuk.com adresinden yapılmaya başlayacak. Yarışma sonucunda farklı kategorilerde dereceye girenlere umre seyahati dahil bir çok ödül takdim edilecek.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri