TÜM İSLAM ÂLEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Güncel 13 Haziran 2018 16:57
Videoyu Aç TÜM İSLAM ÂLEMİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ
A
a

AK Parti Milletvekili Adayları Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan Ramazan Bayramı dolayısıyla yayınladıkları mesajda kimsenin bayram mutluluğunun dışında kalmaması gerektiğini vurgulayarak;

"Bayram, kederlerin ve sevinçlerin paylaşıldığı bir dayanışma ve kaynaşma günü olarak toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşıldığı oranda bayram olacaktır.” dediler.
Kendirli ve Erkan mesajında şunları kaydetti: "Rahmet, bereket, mağfiret, yardımlaşma, paylaşma ve muhabbet yıldızının parladığı bir Ramazan ayını daha uğurladık. Bu ayda, ellerin her zamankinden daha çok iyiliğe açıldığını, fakirleri, kimsesizleri gözeterek, düşkünlere yardım ederek yardımlaşmanın ve dayanışmanın, hayırda yarışmanın, yaraları sarmanın, insanların derdiyle dertlenmenin en güzel örnekleri sergilendi.
Elimizdeki maddi zenginliği, dilimizdeki güzel söz ve dileği, gönlümüzdeki sevgiyi herkesle paylaştık. Böylece Allah'a karşı kulluk görevlerimizi yerine getirmenin manevi huzuru ve mutluluğu içinde birlik ve beraberlik içerisinde Ramazan Bayramına ulaştık. Hepimiz için en özel günlerden biri olan, sevginin doruğa ulaştığı bir bayramı daha idrak ediyoruz. Bayram günlerimizi en iyi şekilde değerlendirmeli, yakınlarımızı ziyaret etmeli, fakirleri ve kimsesizleri gözetmeli, çocukları mutlu etmeli; kısacası bu büyük mutluluğun dışında kalmamalıyız. Çünkü bayram, kederlerin ve sevinçlerin paylaşıldığı toplumsal bir kaynaşma günü olarak, toplumun bütün kesimleri tarafından paylaşıldığı oranda bayram olma özelliği kazanacaktır. Bu duygularla, bayramların bayram gibi yaşandığı, barış ve mutluluğun egemen olduğu, savaş, terör ve yoksulluğun geride kaldığı bir dünya için bayramların birer fırsat olmasını diliyor, Kırşehirli hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramını kutluyoruz.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri