Tuğba Özay’dan Kırşehir’e Klip Sözü

Güncel 27 Şubat 2018 09:39
Videoyu Aç Tuğba Özay’dan Kırşehir’e Klip Sözü
A
a

Ünlü Sanatçı Tuğba Özay, Kırşehir’de Klip çekme sözünü Aşıkpaşa Gazetesi aracılığıyla sevenlerine duyurdu

Kırşehir Bil Okulları organizasyonuyla “Kocamın Nişanlısı” tiyatroya ekibinde yer alan Tuğba Özay Aşıkpaşa Gazetesi ile buluştu.
24 Şubat Cumartesi günü Bil Okullarında bir araya gelen ünlü sanatçı Tuğba Özay, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ve Haber Müdürü Semra Yılmaz ile bir araya geldi.
“Kırşehir’e 10 yıl sonra ikinci gelişim”
Kırşehir’e ikinci defa gelen Tuğba Özay şu açıklamaları yaptı: “ Kırşehir’e beni ilk kez Ahmet ve Dilek Durukan ailesi 10 yıl önce davet etmişti. Kırşehir’e bu 2. gelişim, çok değişmiş, gelişmiş buldum. Çok güzel karşılandım. Kırşehir’i tiyatro oyunu öncesinde az da olsa gezme imkânım oldu. Kent Park’ı gezdim, Ramada Oteli beğendim, otel çok güzel turizme de hitap ediyor. Güzel gelişimleri gördüğüm için çok mutlu oldum” dedi.
“Bir sanatçının en mutlu olduğu an gösterilen ilgi ve alkışlardır”
Tiyatro oyunumuza gösterilen ilgi çok güzeldi diyen Tuğba Özay, “Bil Okullarına, tiyatro severlerle bizlerle buluşturdukları için çok teşekkür ediyoruz. Tiyatro oyunumuz çok kalabalık geçti. Bir sanatçının en mutlu olacağı an işin sonrasında gösterilen ilgi ve alkışlardır. Sahneye çıktığımda o alkışları duymak, insanların vermiş olduğu reaksiyonlar, gösterilen ilgi beni ve ekibimi mutlu etmeye ayrıca işime daha çok bağlanmama sebep oluyor” ifadelerine yer verdi.
“Eyvah Kırma’ adlı yeni bir tiyatroya başlayacağız”
Ünlü Sanatçı Tuğba Özay, “Kocamın Nişanlısı” adlı oyunumuz ikinci sezonunda ve turnemiz var. Sürekli olarak şehir dışında tiyatro severlerle buluşuyoruz. Bu oyunumuz dışında “Eyvah Kırma” adlı bir tiyatromuz daha var, onun turnesi başlayacak. Aynı zamanda müzik çalışmalarım devam ediyor. Yine üçüncü albümüm çıkmıştı. Üçüncü albümün 5 klip şarkısı geçtiğimiz günlerde “İnançsız Aşklar” yayına girdi. Sevgililer Gününe özel bir çalışma olmuştu” diye konuştu.
“Kırşehir’de klip çalışması yağacağım”
Kırşehir’de de bir klip çalışması yapmayı düşünüyor musun diyen Gazeteciler Cemiyeti Mehmet Emin Turpçu’ya ise neden olmasın olabilir diyen Tuğba Özay şöyle devam etti: “Ben zaten önceki klibimi Düzce Çatalca tarafında çekmiştim. Doğa harikası bir yerde Gölyaka’da çektim. Onun öncesinde Survivor’da yazıp bestelediğim “Bir Şey Söylemek İstiyorum” şarkımı Çatalca Durusu’da çekmiştim. Ülkemizin güzelliklerini yansıtmayı çok seviyorum kliplerim de. Mümkün olduğu sürece, elimizden geldiği kadar, imkânlarımız doğrultusunda İstanbul dışında stüdyo dışında yerlerde çekmeye gayret ediyorum. Kırşehir’de de bir klibim neden olmasın, Ozanlar Diyarıdır. Neşet Ertaş gibi çok değerli bir ozanımızı dünyaya tanıtmış bir şehirimiz. Çok önemli ve ruhani bir şehir olduğunu düşünüyorum Kırşehir ve civarının. Kliplerime Kırşehir’den de yer vermeyi hedefliyorum” dedi.
“Bu bir davetiyedir” adlı şiir kitabı çıkaracağım”
Yeni bir kitabım daha sevenleriyle buluşacak diyen Tuğba Özay: “Bu bir davetiyedir” adında yeni bir şiir kitabım çıkarıyorum. Yaza yeni bir şarkı, yeni bir klip gelecek, ayrıca yeni bir sinema filmimiz olacak. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız, tiyatro oyunlarımız, kliplerimiz devam ediyor. ‘Boş duranı değil, koşturanı sever Allah’ bu yüzden ben çalışmayı çok seviyorum. Bütün enerjimi de sevenlerimden ve işimde göstermiş olduğum başarıdan alıyorum” diyerek konuştu.
“Her sezon en az iki oyunla izleyicilerin karşısındayız”
Özay: “7 yaşımdan beri tiyatro yapıyorum. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi’nde ilk oyunculuk eğitimim aldım. 14 yaşıma kadar tiyatro eğitimim devam etti. İlkokul üçüncü sınıfta tiyatro oyunları yazıyordum, senaryolar yazıyordum ve gösteriler düzenliyordum. Üniversitede konservatuar- tiyatro bölümünü 5.lik ile kazandım. Müşfik Kenter bölüm başkanımızdı, yani çocukluğumdan beri tiyatro var hayatımda. Ferhan Şensoy, Abdullah Şahin, Ferdi Merter, Ahmet Çevik, Hamdi Alkan, Levent Kırca, Rasim Öztekin, Derya Baykal gibi çok değerli ustalarla çalıştım. Hala da çalışmalarıma devam ediyorum. Hemen her sezon zaten en az iki oyunla izleyicinin karşısındayım” dedi.
“Tiyatro, insanı insana insanca anlatma sanatıdır”
 “Kocamın Nişanlısı” adlı oyunumuz iki sezondur devam ediyor diyen Özay, Tiyatro insanı insana insanca anlatma sanatıdır. Ve tüm sanat dallarının anasıdır. Bu ananın bir neferi bir evladı olmaktan dolayı gurur duyuyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “ Aynı zamanda şarkı sözlerimi de kendim yazıyorum ve her şeyden ilham alan bir insanım. Her şey beni etkileyebiliyor, gördüğüm bir manzara, duyduğum bir olay, tanık olduğum bir konu, insanların yaşamış olduğu bir acı veya bir ihanet, bir sevinç, bir mutluluk, bir gözyaşı, kendi yaşamış olduğum bir durum, bir aşk, bir aşk acısı her şeyden etkilenip kaleme alabiliyorum. Zaten yazmak böyle bir şey, hemen her yerden ilham gelebilir” dedi.
“Kırşehir’e hiç uyku uyumadan geldim”
Kırşehir’e hiç uyku uyumadan geldiğini söyleyen Özay sabah 5’e kadar sahnedeydik.  Sevenlerimiz ile coşku dolu bir gece geçirdik. Şarkılarla coştuk, dertlendik, kederlendik eğlendik ve hiç uyumadan o yorgunlukla ama müthiş bir enerji ile geldik burada çok güzel ağırlandık. Sevgi seliyle karşılandık. Ülkemin her yerine gidiyorum. Mozaikler kültürü bir ülkemiz var. Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Türküyle, Kürdiyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, Bektaşi’siyle muhteşem bir ülke. Bu ülkenin birliğinin, dirliğinin, bozulmaması gerektiği inancındayım ve biz sanatçılara ve siz değerli medya mensuplarımıza da bu anlamda çok görev düşmektedir. Verdiğimiz mesajlar her zaman barış, kardeşlik olgusu doğrultusunda olmalı. Bu yüzden ülkemde nereye davet edilirsem ben oraya giderim” diyerek sözlerini bitirdi.(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon
Fatih 27 Şubat 2018 14:10

Tuğba hanımın Kırşehir de Klip çekmesi çok iyi olur. Kırşehir in tanıtımına çok faydası olur.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri