TSO ve Ticaret Borsası üyeleri Hollanda'da

Güncel 7 Şubat 2018 17:00
Videoyu Aç TSO ve Ticaret Borsası üyeleri Hollanda'da
A
a

UR-GE Projesi kapsamında TSO ve Ticaret Borsası üyeleri Hollanda'da

Ekonomi Bakanlığı tarafından Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi programı (UR-GE) kapsamında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası ve Kırşehir Ticaret Borsası’nın ortaklaşa yürüttüğü 'Kırşehir’i Hayvancılıkla Dünya'ya Açıyoruz' projesi ile Kırşehir’de besicilik sektöründe faaliyet gösteren firmaların temsilcilerinin katılımıyla Hollanda’ya iş gezisi düzenlendi.
Kırşehir etini marka haline getirmek amacıyla yürütülen 'Kırşehir’i Hayvancılıkla Dünya’ya Açıyoruz’ projesi ile Kırşehir’de besicilik sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri, Hollanda’ya düzenlenen iş gezisinin ilk gününde Wageningen Üniversitesi Hayvancılık Araştırma Merkezi ve Cow House Çiftliği’ni ziyaret etti.
Kırşehir’de besicilik sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcileri, Hollanda ziyaretlerinin ikinci gününde de Türkiye Cumhuriyeti Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti.
Hayvancılık sektöründe marka haline gelmiş olan Kırşehir’de besicilik sektörü hakkında sunum gerçekleştiren heyet, Hollanda’da besicilik sektörünün durumu ve Hollanda’daki hayvan ırkları hakkında Hollandalı yetkililerden bilgi aldı. (İHA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri