Tema Vakfı’ndan Geri Dönüşüm Projesi

Güncel 9 Eylül 2017 15:31
Videoyu Aç Tema Vakfı’ndan Geri Dönüşüm Projesi
A
a

Tema Vakfı tarafından ‘Ambalaj atıklarının kaynağında ayrışması ve geri dönüşüm projesi’ başlatıldı.

Tema Vakfı Kırşehir İl Temsilciliği ile Kırşehir’de yer alan Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman ve Mucur ilçelerinde doğal kaynakları korumaya devam ediyor.

Tema Vakfı, atık miktarlarını azaltmak, enerji tasarrufu ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla adı geçen İlçe Kaymakamlığı, Belediyeleri, Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü ve Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ile Kırşehir Belediyesi arasında ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması ve geri dönüşümü konusunda kurumlar arası ve sivil toplum kuruluşu arasındaki işbirliğini artırmak ve deneyimleri paylaşmak suretiyle Ülkemiz’in politik, kültürel ve ekonomik kalkınmasında sivil toplumun katkısının arttırılması, iyi örneklerin benimsenmesi, belediye hizmet kalitesinin arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla ‘Ambalaj atıklarının kaynağında ayrışması ve geri dönüşüm projesi’ başlatıldı.

Kırşehir Valiliği tarafından onaylanan Kırşehir’in tüm ilçelerinde uygulanılacak olan TEMA Vakfı Kırşehir Şubesi İl Temsilcisi Doç. Dr. Sultan Kıymaz, Akçakent Belediye Başkanı Yılmaz Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Bülbül, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür V. Murat Bektaş, Yazı İşleri Müdür V. Orhan Yalçınkaya ve Ziraat Teknisyeni İsmail Erdem'in katılımı ile ‘Ambalaj atıklarının kaynağında ayrışması ve geri dönüşüm Projesi’nin açılış toplantısı yapıldı. Projenin tanıtımı diğer ilçelerde de devam edeceği bildirildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri