TC.  KIRŞEHİR   (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU AÇIK ARTIRMA İLANI

Resmi İlan 27 Şubat 2018 08:02
Videoyu Aç       TC.  KIRŞEHİR   (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU  AÇIK ARTIRMA İLANI
A
a
                                                                                                       T.C
                                                                                                  KIRŞEHİR
                                                                      (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
                                                                                                2018/2 SATIŞ

                                                                                      AÇIK ARTIRMA İLANI
Aşağıda cinsi, mevkii, miktarı yazılı taşınmazların İİK.  hükümleri uyarınca açık artırma sureti ile umum arasında Kırşehir Adliyesi Satış  Salonu 15/05/2018 tarihinde belirtilen gün ve saatlerde 1. satışı yapılacaktır. Aynı gün alıcısı çıkmaz veya teklif edilen fiyat muhammen bedelin %50'sini karşılamaz ise aynı yer ve saatlerde 12/06/2018  tarihinde 2. satışı yapılacaktır. Bu satışta muhammen bedelin%50'sini karşılamak sureti ile en çok artırana ihale yapılacaktır.
 
Taşınmazın Yeri: Kırşehir- Merkez- Kayabaşı Mah. 
Cinsi:  Kerpiç Ev   
Ada- Parsel :31-51 
Miktarı: 385 m2
Muhammen Bedeli: 99.000,00 TL
Satış  Saati: 09:30-09:40
Satış  Şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın  yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı taktirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik  ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’ sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satışı düşecektir.
2- Taşınmazın imar planı içersinde konut ve yolda kaldığı ve kadastro konumu koruduğu, taşınmaz belediyenin alt yapı ve üst yapı imkanlarının sağlandığı bir bölgedir.
3- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde  (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir.Damga vergisi %18 KDV tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir.Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile  (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133' üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif  ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğuna başvurmaları, kendisine ulaşılamayan NERGİZ DEMİRHİNDİ' ye  kıymet takdirinin ve satış gününün bu şekilde tebliği ilan olunur. 19/02/2018 
Satış Memuru- 100272
Basın NO:45
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri