Taşeron İşçilerin Kadroya Geçişi İçin İŞKUR’da Görevlendirildi.

Güncel 4 Ocak 2018 09:34
Videoyu Aç Taşeron İşçilerin Kadroya Geçişi İçin İŞKUR’da Görevlendirildi.
A
a

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun talimatlarıyla taşeronların kadroya geçiş süreci ile ilgili her türlü eksiklik, muazzalı durumlar ve sorunların çözümü için Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevlendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda Kamu Kurumları ile Belediyeler ve Özel İdareler bünyesinde çalışmakta olan taşeron işçilerin kadroya alınma süreci 02.01.2018 tarihi itibariyle başladı. Başvurular 11.01.2018 tarihine kadar alınacak. Taşeron işçi kapsamında çalışan işçiler kendi kurumuna başvuru yapacak.
Belediyeler ve Özel İdarelerde çalışan taşeron işçiler, Belediye ve Özel İdarelerin mevcut veya yeni kurulacak şirketleri bünyesinde kadroya geçirilecek.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun talimatlarıyla; taşeronların kadroya geçiş süreci ile ilgili her türlü eksiklik, muazzalı durumlar ve sorunların çözümü için Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü görevlendirildi.
Yaşanabilecek sorunların çözümü ve kadroya geçiş sürecinin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için her iki kurumun, kadroya geçişte sorun yaşayan kamu kurumları ve ilgili taşeronlara sorun çözümü ve bilgilendirme noktasında Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ile Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işlemleri yapacak.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri