Tarih Uzun Çarşı’da Yeniden Canlanacak

Güncel 26 Şubat 2018 16:17
Videoyu Aç Tarih Uzun Çarşı’da Yeniden Canlanacak
A
a

Kırşehir Belediyesi Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenlemesi çalışmaları hızla devam ediyor. Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenleme Projesi ile birlikte Uzun Çarşı’da şehrin kalbinde yeniden atacak.

Başkan Bahçeci; “ Uzun Çarşı Sokak ve Cephe Düzenleme Projemiz ile 107 adet yapının cephe yenilemesi, üst örtü projesi ve sokakların zemin iyileştirilmesi hızla devam ediyor. Bu proje için Kalehöyük alanının etrafını saran uzun çarşı sokağı ve yeni 1. çarşı sokağı boyunca karşılıklı yer alan 415 m. uzunluğundaki alanda sokak ve cephe düzenleme projesi bittiğinde tarihi değerlerimiz yeniden canlanacak”
“Bu proje ile kent merkezinde yer alan tarihi çarşının dokusunun daha nitelikli bir şekilde devam ettirilmesi, küçük esnafın korunması, üst örtüleriyle her mevsim konforlu bir şekilde alışveriş yapılabilecek bir çarşıya dönüştürülmesi amaçlandı” diyen Başkan Bahçeci; “Böylece Kale çevresi ve kent merkezinde yer alan tarihi doku daha modern bir görünüme kavuşuyor. Tarihi yapıların korunması ve tarihi dokuların gözler önüne serilmesi için Belediye olarak yağacağımız çalışmalarımız devam edecek. Bu projemiz bunlardan sadece birisi. Kırşehir aşığı bir ekiple tecrübe ve deneyimle projemizi hayata geçiriyoruz”
İnsan odaklı hizmet ürettiklerini belirten Başkan Bahçeci, "Her şey vatandaşımızın yaşamını kolaylaştırmak için. Vatandaşlarımızın yapılan hizmetlerden memnuniyetini gördükçe mutlu oluyoruz. Üretmiş olduğumuz projeler ve yapmış olduğumuz hizmetlerle Kırşehir’i yıllardır yapılmayan hizmetlerle kavuşturduk. Hemşerilerimizin günlük hayatını kolaylaştırmak adına düzenlemeler yaptık. Sosyal ve kültürel belediyeciliğin sorumluluklarını yerine getirerek Kırşehir’i yaşanabilir bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreç içinde hizmetlerimiz devam edecek çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah çalışmamız bittiğinde eskiden olduğu gibi Şehrimizin en güzel çarşısı olacak” dedi.
 
1000
icon
İlhan 27 Şubat 2018 14:12

Sanki her yer demir yığını gibi olmuş

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri