Takvimlerde Son Nokta!

Güncel 11 Kasım 2017 15:41
Videoyu Aç Takvimlerde Son Nokta!
A
a

Takvimlere artık ilgi yok diyen Eray Ofset Matbaa Ustası Mehmet Polat Kırşehir’de eskisi gibi takvimlere rağbet olmadığını söyledi.

Prof. Dr. Mehmet Ali Altın Bulvarı güzergâhında Eray Ofsette Matbaacılık işi yapan Mehmet Polat: “Eskiden takvimlere rağbet çok fazlaydı. Bu aylarda başlardık yılbaşına kadar takvimleri basardık. Artık her şey hazıra döndüğü için eskisi gibi kimse ilgilenmiyor” dedi.
Eskiden farklı kültürlerin bulunduğu, şehirlerin tanıtıldığı, bayram tarihlerini içeren takvimler gibi çeşit çeşit takvimler basardık. Ve takvimler kısa sürede ev ve iş yerlerindeki yerlerini alırdı. Takvimlerin fiyat aralığı istenilen boyuta tasarımlarına göre değişiklikler gösterirken bazen de çiftlerimize özel takvimler yaparak anlamlandırdık. Takvimlere bakan çiftler 50 yıl sonrada bir anıları olacağını düşünürler ve saklarlardı.
Takvim basımının yanı sıra ajanda, anahtarlık, billboard, afiş, kalem gibi işlerle de ilgilenen Matbaa ustası Mehmet Polat, daha önce ise davetiye basımlarıyla adını duyurmuştu. Polat Kırşehir’de çiftlere özel davetiye basarak mutluluklarına şahit olduklarını bildirmişti.
Kış sezonunun gelmesiyle birlikte davetiyelerde büyük bir azalma olduğunu bildiren Polat, davetiyeler de bütçe de oldukça önemlidir.  Çünkü düğün konseptine uygun bir seçim yapmak için bütün bunları biliyor olmak gerekiyor. Kağıt kalitesi, tasarım ve baskı kalitesi aynı zamanda aksesuar varsa aksesuar işçiliği hepsi fiyata etki eder.
Ülkemizde dönemsel olarak furyalaşmış ürünler oluyor. Birkaç senedir çiçekli, organik ipliklerden oluşan davetiyeler revaçta diyebiliriz. Ancak tercihler insanların sosyo-ekonomik durumuna göre de değişebiliyor” dedi.
(HABER: SEMRA YILMAZ)
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri