Süleyman Doğan'ın 19 Mayıs Basın Açıklaması

Güncel 18 Mayıs 2018 17:50
Videoyu Aç Süleyman Doğan'ın 19 Mayıs Basın Açıklaması
A
a

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan açıklamasında şunları söyledi: 19 Mayıs Türkün yeniden küllerinden doğuş günüdür. 19 Mayıs Türk’ün Anadolu’daki Ergenekon’udur.

19 Mayıs Türk gençliğinin parolasıdır. Bu paroladaki, geçmişte yaşanan sıkıntıların, çekilen çilelerin ülke geleceğine sunulan bir aynasıdır. Bu ayna ile yüce Türk Milleti, geleceğini, geçmişine bakarak daha sağlam bir şekilde kuracaktır. 

Aziz Türk Milleti, 19 Mayıs’ta mukaddes vatanımızı işgal ve istilaya yeltenenlere yönelik, Türk’ün kudretini ispat eden ve bağımsızlığını, içinde bulunan durum ne kadar ağır olsa da, vazgeçilmez tarihi ve insani bir hak olarak gören büyük irade, Samsun’a ulaşarak ilk ve anlamlı milli hamlesini yapmıştır. 

Bu duygu ve düşüncelerle Kırşehir Türk Ocağı Şubesi olarak 19 Mayıs’ın 1919‘un bu özel yıl dönümde aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin bayramını içtenlikle kutluyorum. Samsun’dan başlattıkları kurtuluş mücadelesiyle, bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran, minnet ve tazimle anıyorum. 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..  

                                                       

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri