Süleyman Doğan, Kongre Olağan Genel Kurulunda Konuştu

Güncel 27 Şubat 2018 09:07
Videoyu Aç Süleyman Doğan, Kongre Olağan Genel Kurulunda Konuştu
A
a

Türk Ocağı Kırşehir Şubesi genel olağan kurulu Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Aşık Said Konferans Salonu’nda toplandı. Gerçekleşen toplantıda bir konuşma yapan

Kırşehir Türk Ocağı Şube Başkanı Süleyman Doğan şu ifadelere yer verdi: “Hazurun, Aziz Türk Ocaklılar Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, AKP İl Başkanı adına Berat Bıçakçı, İYİ Parti İl Başkanı Müfit Göçen ve Merkez İlçe başkanı Nuri Araz, Mucur İYİ Parti İlçe Başkanı Hakan Karakaya, Türkav Başkanı Seyfettin Öğünç, Kamu-Sen Başkanı adına Türk Sağlık Sen Başkanı Nevzat Kurt Ahi Evran Üniversitesinde Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri değerli misafirler basın temsilcileri ve geleceğin teminatı genç arkadaşlar; 
Kongremize başlamadan önce Afrin’de Allah’ın izniyle Türk Ordusu zaferle çıkar ve dualarız onlarla afrin şehitlerini ve aramızda ansızın ani rahatsızlığı ile ölümle ayrılan Ahmet Şahan abimi rahmet ve minnetle anıyorum .
Başkanlığını yürüttüğüm, büyük bir heyecan ve aşkla bağlı olduğum, Türklüğü yaşatmak için Türk milletinin hizmetinde olan Ocağımızın Şube çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecek faaliyet yılları için plânlamaların yapılacağı? Olağan Genel Kurulumuzun Ocağımıza, Ocaklılara ve Türk milletine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.    
Bu vesileyle başta kendisi de bir Türk Ocaklı olan ulu önder Atatürk olmak üzere, Aziz Cumhuriyetimizin ve Türk Ocaklarının bütün kurucularını saygıyla yâd ediyor ve mânevî huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Ruhları şâd olsun. 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1926 Türk Ocağı Kurultayında yaptığı konuşmasından bir alıntıyla başlamak istiyorum. “…. Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin mesnedi Türk camiasıdır. Bu camianın evlâdı ne kadar Türk harsı ile meşbû olursa o camiaya istinat eden cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.”  
Türklüğün yüceltilmesi ülküsüyle kurulan Ocağımız; millî kültürün, millî birliğin kuvvetlendirilmesini esas alarak verdiği hizmetleri bütün yurt sathına hatta bütün Türk Dünyası’na taşımak için, açıldığı günden bu yana, büyük gayret göstermiştir. 
Nitekim 1987 yılında faaliyetlerine başlayan ocağımız, kısa sayılabilecek sürede Kırşehir’de düzenlediği ocak sohbetleri, konferanslar ve sosyo-kültürel etkinlikler ile ilimize yeni bir bakış açısı ve ivme kazandırmıştır. Son 2 yıllık süre içerisinde gerek yönetim kurulu ve gençlik kollarımız gerekse de üyelerimiz, ocağın çalışmaları için gayret ve desteklerini esirgememişlerdir. Bu nedenle yönetim kurulumuza, gençlik kollarımıza ve ocak üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim.  
Şüphesiz  bizim milliyetçilik anlayışımız kavmiyetçilik, ırkçılık, şovenlikten ve sloganlardan uzaktır. Tek bir düşünceye, anlayışa ve siyasi yapılanmaya sığmayacak kadar engin ve derindir. Aziz Türk milletini oluşturan milli ve manevi değerleri yüreğinde taşıyan ve bu mensubiyet duygusunu benimseyen kültürel milliyetçilik, bizim temel ülkümüzdür. Son yıllarda önemi ve değeri üzerine yorumların yapıldığı bir ortamda, bu kavramı, gençliğe esas mecrasında anlatmak, Türk Ocakları çatısı altında milli birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ederek ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı milletimizi uyanık tutmak; vatan ve millet sevgisi imandandır düşüncesine sahip Türk Ocaklılar olarak bizim esas şiarımız olacaktır.  
Türk Ocakları Kırşehir Şubesi her zaman aziz milletimizin ve devletimizin hizmetindedir. Bulunduğu her ilde her daim saygın bir yere sahip olan Türk Ocakları Şubeleri, illerimizin başta mülki idarecileri olmak üzere halkın her kesimi ile sıkı diyaloglar içerisindedir. Bunlara Şükürler olsun ki hiçbir zaman Yüce Allah’ın izni ile ne haddimizi aştık ne de mağrur olduk. Konuşmama burada son verirken, şu anda burada bulunan ya da mazereti nedeniyle aramızda olamayan, destek veren ya da vermeyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimize, değerli basın mensuplarımıza teşekkür eder, kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim.  
Yüce Allah’ın selamı, bereketi, rahmeti ve sevgisi üzerimize olsun. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun. Ne mutlu TÜRKÜM diyene. dedi.
 
Kırşehir Türk ocakları kongresine 228 kayıtlı üye ile seçim yapıldı.  
Kırşehir Türk ocakları kongresine katılanlar: Belediye Başkan Yardımcı Emre Şahinci,  AKP İl Başkanı adına Berat Bıçakcı, İYİ parti İl Başkanı: Müfit Göçen ve merkez İlçe başkanı Nuri Araz, Mucur İYİ Parti İlçe Başkanı Hakan Karakaya, Türkav Başkanı Seyfettin Öğünç, Kamu-Sen Başkanı adına Türk Sağlık Sen Başkanı Nevzat Kurt Ahi Evran Üniversitesinde Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri Ahi Evr Üniversitesi'nden   misafirler ve ocak üyeleri katılımda bulundular. Kongrede Divan Başkanlığına Dr. Erdal Ahat, Divan üyeliğe DT. Adem Arslan Divan Katip Üyeliğe  Aytekin Kıılıçarslan üyelerin tarafından teklif edilerek açık oylama ile kabul edildi.   
 YÖNETİM KURULU ( ASİL) 
 1. Prof. Dr. Ufuk  KARADAVUT
 1. Doç. Dr. Ahmet GÜNDÜZ  
 1. Öğrt.Gör.Mehmet ÖZDEMİR 
 1. Dr.Metin DURANDURDU 
 1. Dr. Oğuz KOCAMIŞ 
 1. Dr. Memiş KUMUŞCI 
 1. Süleyman DOĞAN 
 
DENETLEME KURULU ( ASİL ) 
 1. Öğrt. Gör. Nejat OYMAK 
 1. Ferit OKKAY 
 1. Kadir EKİN 
 
ÜST KURUL DELEGESİ (ASİL ) 
 1. Doç.Dr.Yusuf ERDOĞDU 
 1. Veysel TURGUT 
 1. Asım ERSALAN 
 YÖNETİM KURULU ( ASİL) 
 1. Doç. Dr. Ufuk KARADAVUT 
 1. Doç. Dr. Ahmet GÜNDÜZ  
 1. Öğrt.Gör.Mehmet ÖZDEMİR 
 1. Dr.Metin DURANDURDU 
 1. Dr. Oğuz KOCAMIŞ 
 1. Dr. Memiş KUMUŞCI 
 1. Süleyman DOĞAN 
DENETLEME KURULU ( ASİL ) 
 1. Öğrt. Gör. Nejat OYMAK 
 1. Ferit OKKAY 
 1. Kadir EKİN 
ÜST KURUL DELEGESİ (ASİL ) 
 1. Doç.Dr. Yusuf ERDOĞDU 
 1. Veysel TURGUT 
 1. Asım ERSALAN 
YÖNETİM KURULU ( YEDEK ) 
 1. Cafer GÜRLER 
 1. Fatih ŞEN 
 1. İzzet YILMAZ 
 1. Ferhat GERDAN 
 1. Murat OLGUN 
 1. Enis EDİŞ 
 1. Mustafa NAZ 
DENETLEME KURULU ( YEDEK ) 
 1. Yrd. Doç. DR. Yurdal DİKMENLİ 
 1. Keramet SEÇER 
 1. Musa COŞKUN 
ÜST KURUL DELEGESİ ( YEDEK ) 
 1. Dr. Adem ARSLAN 
 1. Dr.Hakvedi KILIÇ 
 1. Okt.Sadi BİLGİLİOĞLU 
 YÖNETİM KURULU ( YEDEK ) 
 1. Cafer GÜRLER 
 1. Fatih ŞEN 
 1. İzzet YILMAZ 
 1. Ferhat GERDAN 
 1. Murat OLGUN 
 1. Enis EDİŞ 
 1. Mustafa NAZ 
 DENETLEME KURULU ( YEDEK ) 
 1. Yrd. Doç. DR. Yurdal DİKMENLİ 
 1. Keramet SEÇER 
 1. Musa COŞKUN 
ÜST KURUL DELEGESİ ( YEDEK ) 
 1. Dr. Adem ARSLAN 
 1. Dr.Hakvedi KILIÇ 
 1. Okt.Sadi BİLGİLİOĞLU 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri