Süleyman Aslan, Kırşehir’de 51 Okulda Bilim Fuarının Düzenleneceğini Bildirdi

Güncel 17 Nisan 2018 17:29
Videoyu Aç Süleyman Aslan, Kırşehir’de 51 Okulda Bilim Fuarının Düzenleneceğini Bildirdi
A
a

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı İzleme Süreci Toplantısı’na katılan Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, 18 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında Kırşehir’de 51 okulda bilim fuarının düzenleneceğini bildirdi.

Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi, bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, bilim kültürünün yaygınlaştırılması, okul ortamının; öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesi, araştırma teknikleri.

Raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, her çocuğa proje yapma fırsatının sunulması, öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak, yaşanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirilmesinin yanında ülkemizin kalkınması, refaha kavuşması ve çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi donanımına kavuşması yönünde çalışmaların yapılması amacıyla oluşturulan ‘4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı İzleme Süreci’ Toplantısı 11 Nisan Çarşamba günü TÜBİTAK Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Müsteşar Yardımcısı Faruk Şekerci, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Başkan Yardımcısı Vekili Doç Dr. İlker Murat Ar, Danışma ve Değerlendirme Kurul Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ataç, Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan ile bilim sanayi ve teknoloji il müdürleri, il temsilcileri ve il milli eğitim ar-ge sorumlularının katıldığı toplantı, Müsteşar Yardımcısı Faruk Şekerci’nin konuşması ile başladı.

Yapılan sunumlarda; TÜBİTAK ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole dayalı olarak yürütülen ve her yıl katlanarak büyüyen 4006-TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı izleme sürecine bu yıl bilim sanayi ve teknoloji il müdürleri dahil edilmiş olup öğrenciler gerçekleştirdiği projeleri sanayi ve teknoloji adına ilgili kurumlara duyurmaları adına katkı sağlayacağı, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği’nin temellerinin atıldığı bu tür proje çalışmalarında öğrencilerin bulunması, birlikte çalışma kültürü ve yapılan çalışmaları ilgililere sunma kabiliyetlerinin arttırıldığı kişisel gelişim ve kendini ifade etme yeteneklerinin geliştirilmesi adına büyük önem taşıyacağı ifade edildiği toplantı soruların cavlanmasının ardından toplantı sona erdi.

Kırşehir Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Süleyman Aslan, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı için 4006 – TÜBİTAK Bilim Fuarları 18 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında bir veya iki gün olacak şekilde her okulun kendi sınırları içerisinde gerçekleşecek olup bu yıl Kırşehir’de 51 okulda gerçekleştirilecek olan Bilim Fuarlarına tüm halkı ve ilgilileri beklediklerini bildirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri