1. Haberler
  2. Kırşehir
  3. Soğuk Hava Kapıda! MGM’den Gelen Uyarılara Göre Kırşehir, İstanbul, İzmir, Aydın, ve Nevşehir’de Kış Başlıyor!

Soğuk Hava Kapıda! MGM’den Gelen Uyarılara Göre Kırşehir, İstanbul, İzmir, Aydın, ve Nevşehir’de Kış Başlıyor!

featured

Kış ayları kapıda! Ankara, İstanbul, İzmir, Aydın, Kırşehir, Nevşehir’de Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeye göre parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Kuzey Ege’den Doğu Anadolu’ya kadar olan bölgelerde sağanak yağışlarla birlikte sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Özellikle Çanakkale ve Balıkesir’de kuvvetli yağışlara dikkat edilmesi gerekiyor.

Çanakkale’nin güneyi ve Balıkesir’in batı kıyıları için bu gece saatlerinde yerel kuvvetli yağış beklediğinden olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. Ayrıca Kıyı Ege’de güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarların etkili olabileceği unutulmamalıdır. Meteoroloji uzmanları, vatandaşları hava durumu değişikliklerine karşı uyanık olmaya ve gerekli önlemleri almaya davet ediyor.

Bulutlu ve Parçalı Hava Dalgası Geliyor!

Marmara Bölgesi’nde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir hava bekleniyor. Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinde akşam ve gece saatlerinde lokal sağanak yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar öngörülüyor. Özellikle Çanakkale’nin güneyi ve Balıkesir’in batı kıyılarında yağışların lokal olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor. İstanbul’da parçalı bulutlu bir hava hakimken Kocaeli’de de benzer bir durum söz konusu.

Ege Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu bir hava öngörülüyor. Kuzey Ege kıyılarında gece saatlerinde yerel sağanak yağışlar beklenirken Kıyı Ege’de güneyli rüzgarların etkili olması öngörülüyor. İzmir ve Muğla, parçalı ve çok bulutlu bir hava ile birlikte yerel sağanak yağışlara hazırlıklı olmalı.

Akdeniz Bölgesi’nde genel olarak parçalı bulutlu bir hava beklenirken Adana, Antalya, Hatay ve Isparta’da sıcaklıklar ılıman seyredecek. İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara, Eskişehir, Kayseri ve Konya’da parçalı bulutlu bir hava öngörülüyor. Batı Karadeniz Bölgesi’nde ise Bolu, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak’ta parçalı bulutlu bir hava geçmesi tahmin ediliyor.

Meteoroloji uzmanları, özellikle yağışlı bölgelerde vatandaşları dikkatli olmaya ve gerekli önlemleri almaya davet ediyor.

Soğuk Hava Kapıda! MGM’den Gelen Uyarılara Göre Kırşehir, İstanbul, İzmir, Aydın, ve Nevşehir’de Kış Başlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir