Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Dernek Yönetimi ve Engellileri Ramazan Baykara’yı Makamında Ziyaret Etti

Güncel 11 Mayıs 2018 18:37
Videoyu Aç Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Dernek Yönetimi ve Engellileri Ramazan Baykara’yı Makamında Ziyaret Etti
A
a

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan ve beraberindeki heyet engellileriyle birlikte Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’yı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle makamında ziyaret etti.

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan; “Engellilerimize toplumda daha çok rol alması için fırsatlar vermeliyiz. İstihdam edilen engelli sayısını artırmalı, üretime katmalıyız. Engelli olmayı dezavantaj olarak görmediğimizde sağlıklı düşünmeye başladığımızı bilmeliyiz” dedi.
 
Bu anlamlı ziyaretten çok memnuniyet duyduğunu dile getiren Kırşehir  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara; “ Engel, zihindeki engeldir. Engel denen bir şey yoktur. Ancak, yaratılışta farklılıklar olabilir; o da engel sayılmaz. Engelli çocuklarımızın fiziksel ya da bedensel durumları nedeniyle hayatlarını kolay yaşayabilecek imkanlar geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için de en başta eğitim geliyor. Devletimiz de bu konuda büyük bütçeler harcıyor. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olmaları için elinden geleni yapmaktadır. Bu anlamlı hafta dolayısıyla düzenlenecek tüm etkinliklerin bu alandaki toplumsal sorumluluğu, hassasiyeti ve farkındalığı arttırmasını temenni ediyor ve tüm engelli vatandaşlarımızın haftalarını kutluyorum” dedi.
 
Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü temsili bir engellimiz makama oturarak kuruluş idarecileri ve kurum personelleriyle telefonda görüşmesinin ardından; Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü adına Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan’a plaket takdim etti.Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri