Şehitlik makamı yüce bir makamdır

Güncel 15 Kasım 2017 15:18
Videoyu Aç Şehitlik makamı yüce bir makamdır
A
a

Şehit Aileleri Derneği’nden Aşıkpaşa Gazetesi ‘ne Ziyaret

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve yönetiminde yer alan Aile Sosyal Politikalar Şehit ve Gazi bölümünde görevli Yunus Erdoğdu ile Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz’ü makamında ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, yeni ekibinde birlik ve beraberlik sağlamak adına yönetimini içinde polis eşinden, asker kardeşi, rütbeli kardeşi, babası annesi ve koruyucu kızımız bulunmaktadır” dedi.
“Şehit Öğretmenlerimize Saygı”
Dernekler içerisinde en kutsal görev Şehit Aileleri Derneğinin olduğunu söyleyen Kılıçaslan: “Şehit ailelerine yönelik şuan için iki çalışmamız var. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilkini gerçekleştireceğiz ve “Şehit Öğretmenlerimize Saygı” adı altında Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde müzik dinletisi yapacağız.
“Güzel işler yapmak için mücadele edeceğiz”
Kılıçaslan, Kırşehir’de güzel işler için elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Oturarak bazı işler yapılmıyor, biz şehit ailelerimizi ziyaret edip destek olmak ve birliktelik farkındalığını insanlara hissettirmek istiyoruz. Birlik ve beraberliği sağlayıp bütünleşmek istiyoruz. Sahip çıkmak istiyoruz.
“Şehitlik makamı çok yüce bir makamdır”
Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, “Şehitlik makamı çok yüce bir makamdır. Allah size öyle bir sabrını veriyor ki, her insana da şehitlik makamını nasip etmiyor. Çok üzücü bir durum lakin manevi boyutuna baktığınız zamanda en şerefli ölümdür. Askeriyeden teskeresini alıp çıkıp ölünce bir makama sahip olunmaz ama teskeresini almadan askeriyede örneğin bir çatışma anında şehit oldu bu şehitlik mertebesine sahip olduğunu gösteriyor. Çok yüce bir makamdır.
“Şehit ailelerine sosyal ve kültürel etkinlikler hazırlıyoruz”
Aile Sosyal Politikalar Şehit ve Gazi bölümünde görevli Yunus Erdoğdu ise Şehit Ailelerinin ufak tefek sorunlarını çözdüklerini ve şehit ailelerine sosyal, kültürel faaliyetler hazırladıklarını açıkladı. Erdoğdu: “Çanakkale gezisi gibi gezi organizasyonları, tiyatro gösterisi, şiir dinletisi, piknik ve müzik etkinliği gibi birçok faaliyet yaparak şehit ailelerimize moral olacağız”
Kırşehirli 167 şehit!
Erdoğdu, Aşıkpaşa Gazetesi Muhabirine Kırşehirli 167 şehit olduğu ancak burada ikamet etmediğini bundan dolayı şehitlerin farklı illerde mezarlığının bulunduğunu söyledi. Erdoğdu: “Kırşehir’le birlikte ilçelerle köylerle toplamda 117 şehidimiz bulunmaktadır. Kırşehir merkezde ise 58 şehidimiz var, en çok şehit veren ilçemiz ise Kaman’dır. Allah mekânlarını cennet eylesin” dedi.
“Şehit Ailelerine Destek”
Yunus Erdoğdu: “Şehit ailelerine devletimizin tam desteği bulunuyor. Faizsiz konut kredisi veriyor. Ayda 300 TL ödeyerek 20 yılda konut alma imkânı sağlıyor. TOKİ’den ev almak isteyen olursa öncelik hakkı mevcut. Ulaşım, sağlık, gıda, kömür vb. gibi birçok alanda destek sağlıyor. İstihdam hakkı şehit ailelerinin yanı sıra gazilere de sağlandı. Devletimiz bütün imkânları ile maddi ve manevi destek sağlıyor.”
“Kurum amirleri şehit ailelerini bayramlarda yalnız bırakmıyor”
Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan, kurum amirlerimiz şehit ailelerini bayramlarda yalnız bırakmıyor, bizzat giderek ziyaret ediyor. Kurum amirlerimiz kendi şahsi cep telefonlarını şehit ailelerimize veriyor ve hiçbir desteğini esirgemiyor” dedi.
Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ise gerçekleşen bu ziyaretten dolayı Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve Yönetiminde yer alan Aile Sosyal Politikalar Şehit ve Gazi bölümünde görevli Yunus Erdoğdu’ya hem sohbet için hem de ziyaret için ayrı ayrı teşekkür etti.
Ziyaret, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve Yönetiminde yer alan Aile Sosyal Politikalar Şehit ve Gazi bölümünde görevli Yunus Erdoğdu’nun Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ile çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.
(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri