Şehit Aileleri Derneği’nde Mevlit

Güncel 2 Aralık 2017 11:32
Videoyu Aç Şehit Aileleri Derneği’nde Mevlit
A
a

Kırşehir Şehit Aileleri Derneği’nde Mevlid-i Şerif okutuldu. Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde gerçekleşen Mevlid-i Şerif Programında Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, Kırşehir Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’ün eşi Kezban Akyüz, Şehit aileleri ve İmam Hatip Lisesi 11. Sınıf öğrencileri katıldı.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda şehitlerimize dualar edilerek, teft dinletisi ile ilahiler söylendi. Bir konuşma gerçekleştiren Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk ise şu açıklamada bulundu: “Şehit ailelerimizi bizim şehitlerimizin emanetleridir. Biz şehitlerimiz sayesinde huzur içerisinde yaşıyoruz. Namazımızı kılıyoruz, ezanımız okunuyor, biz şehitlerimize borçluyuz bütün bu yaşadıklarımızı. Şehit ailelerimizin her zaman yanındayız. Her zaman beraber olmak istiyoruz. Her zaman kapımız, gönlümüz, telefonumuz açık, bizleri arayıp, ziyaret edebilirler. Şehit ailelerimizin acıları çok büyük, acılarını hafifletmeliyiz. Dualarımız inşallah şehitlerimizin ruhlarına gider. Böyle güzel bir organizasyonda da emeği geçen Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne çok teşekkür ederim ” dedi.
Ayda bir Şehit Ailelerine, Şehit Aileleri Sosyal ve Dayanışma Derneği olarak mevlid-i Şerif okutulacağını söyleyen Başkan Mutlu Kılıçaslan Aşıkpaşa Gazetesi muhabirine şu açıklamalarda bulundu: “ Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığına seçildiğimiz günden itibaren yönetim olarak kendimize görev bildiğimiz Şehit Yakınlarımızın birlik ve beraberliğini sağlamak ve Şehitlerimizin Ruhuna Mevlid- i Şerif okutarak şehitlerimizi yad etmek amacı ile geleneksel hale getirmek istediğimiz Mevlid-i Şerife Sayın Valimizin Esi ve İl Emniyet Müdürümüzün Eşi ve Şehit ailelerimizin katılımı ile Kuran- ı Kerim, teft dinletisi ve ilahiler ile manevi atmosfer içerisinde geçti. Derneğimiz adına sayın Valimizin eşi hanım efendiye ve il emniyet müdürümüzün eşine şehit ailelerimize olan ilgi ve alakaları nedeniyle çok teşekkür ediyoruz”dedi.
(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri