Satranç İl Birincisi Belli Oldu

Güncel 23 Aralık 2017 13:11
Videoyu Aç Satranç İl Birincisi Belli Oldu
A
a

Satranç İl Temsilciliğinin Faaliyet Programında yer alan Türkiye Satranç Şampiyonası il birinciliği müsabakası tamamlandı.

Kırşehir Spor Salonu ve Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi  Spor Yüksek Okulu Spor salonlarında oynanacak

Satranç İl Temsilciliğinin Faaliyet Programında yer alan Türkiye Satranç Şampiyonası il birinciliği müsabakası tamamlandı.

16-17 Aralık 2017 tarihleri arasında Gençlik Hizmetleri ve Spor il müdürlüğümüz çok amaçlı toplantı ve konferans salonunda (Satranç Salonu ) iki gün boyunca devam eden turnuvanın sonunda dereceye giren sporcular belli oldu.

Karşılaşmaların sonunda birinci Tayfun Arslan, ikinci Harun Tavus ve üçüncü Hasan Çoban oldu.

Futsal Turnuvası Kırşehir’de

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyet Programında yer alan  Genç Erkekler ve Genç Kızlar Futsal Grup Müsabakaları 29-31 Aralık 2017 Tarihleri Arasında İlimizde organize edilecek.

28 Aralık 2017 Perşembe günü saat 17:00 de teknik toplantı ile başlayacak olan grup müsabakası, 29-31 Aralık tarihlerinde 12 erkek ve 12 bayan toplamda ise 24 takımın mücadele edeceği grup müsabakaları Kırşehir Spor Salonu ve Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi  Spor Yüksek Okulu Spor Salonlarında oynanacak.

Analig Basketbolda Kızlar Çeyrek Finalde

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu keşfedilen yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) kapsamında Basketbol grup müsabakaları Niğde de düzenlendi.

15-17 Aralık 2017 tarihlerinde Anadolu Yıldızlar Ligi İç Anadolu grup Basketbol müsabakası Niğde İlinde düzenlendi. Analig müsabakalarında kız takımımız Nevşehir ve Kırıkkale’yi yenerek Karaman’da yapılacak olan çeyrek finallere gitme başarısı elde etti. Erkek takımımız ise grubunda  Nevşehir’i yenip, Çankırı ve Ankara takımlarına mağlup olarak, çeyrek final şanslarını kaybetti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri